HaberlerSamsun Haberleri MÜSİAD'dan proje istedi

MÜSİAD'dan proje istedi - Samsun Haberleri

MÜSİAD Samsun Şubesi'ni ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, 'Sizler Samsun'un en büyük değerisiniz. Artık icraatlara başlamalıyız. Sizlerden projeler bekliyoruz' dedi.

 MÜSİAD'dan proje istedi

MÜSİAD Samsun Şubesi'ni ziyaret eden AK Parti MilletvekiliOrhan Kırcalı,Samsun’un nabzını tutan işadamlarının olduğu STK'ları çok önemsediklerini dile getirdi.

İCRAATE GEÇELİM

Kırcalı, "Siz işadamları, dün ile bugünün arasındaki farkları daha iyi biliyorsunuz. Son yıllarda ülkemiz üzerinde oyunlar onanıyor. Bu nedenle daha çok birlik olabilmemiz şart. Sayın Cumhurbaşkanımız 40 yıllık siyasi hayatında şu son 4 yıldır yaşananların yaşanmadığını vurguluyor. Gerçekten zor bir cendereden geçiyoruz. Sizler Samsun’un en büyük değerisiniz. Artık icraatlara başlamalıyız. Sizlerden projeler bekliyoruz" dedi.

YERLİ ÜRETİM ÖNEMLİ

Kırcalı'ya Samsun’un sağlık şehri olması konusundaki fikirlerini ileten MÜSİAD Samsun Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bahadır, "Medikal alanında dünyada 400 milyar dolarlık bir pazar var ve biz Türkiye’de bunun yüzde 15'ini üretebiliyoruz. Tüm Samsun sanayicisi bu işe gönül verse, bu oranı arttırabiliriz. Katma değeri en yüksek sektörden olan medikalde iyi ürünler üretmeli ve ihracatı artırmalıyız. Bakanımız Sayın Ahmet Demircan, yerli ürünü destekliyor ve bu alanında ciddi ve iyi niyetli adımlar atılıyor. İnşallah çalışmalarımızın sonucu bu alanda ilerleyeceğiz" diye konuştu.

NİTELİKLİ ELEMAN SIKINTISI VAR

İşverenlerin nitelikli eleman bulmakta güçlük çektiğini dile getiren MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan ise, "Bölgemiz tarım alanında iyi konumda fakat desteklerin yanlış verildiğini düşünüyoruz. Projelere verilen desteklerin üreticiye verilmesi daha doğru olur. Çünkü projelerin her zaman üretime dönüşemediğini biliyoruz. Ayrıca bölgemiz ile ilgili spesifik durumu ele alarak üniversitemizin sağlık birimlerindeki öğrencilerin daha iyi yetiştirilmesi konusunda çalışmalar yapılmalı. Nitelikli eleman bulmakta zorlandığımız şu günlerde işverenler eleman bulamıyor, iş arayanlar iş bulamıyor. Ayrıca şehrimizde lojistik konusunda sıkıntılar var" ifadelerine yer verdi.

SIRADAKİ HABER
}