HaberlerCHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Aşure, paylaşmanın simgesi'

CHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Aşure, paylaşmanın simgesi'

Havza Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve huzurevi sakinlerine aşure dağıtan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Aşure, paylaşmanın simgesidir' dedi.

CHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Aşure, paylaşmanın simgesi'

CHP Samsun MilletvekiliKemal Zeybek, 12 gün boyunca süren yas, matem oruçları sonrası yapılan aşure günü nedeniyle Havza Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve Huzurevi sakinlerine aşure dağıttı. Zeybek, aşurenin paylaşmanın simgesi olduğuna işaret ederek, bin 372 yıl önce 72 yoldaşı ile birlikte Kerbela’da Yezid’in emriyle şehit edilen İmam Hüseyin’in yüreklerdeki acısının hala taze olduğunu ifade etti.

AYRIMCILIĞIN KARŞISINDAYIZ

Zeybek, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “İmam Hüseyin efendimiz ve yakınları hunharca katledilmişti. Burada eğer İmam Hüseyin efendimiz bu zulme karşı direnmeseydi, güçlü olanın haklı olduğu bir zihniyet gelişirdi. Halbuki İslamiyet güçlü olanın değil, haklı olanın yanındadır. 12 gün tutulan matemlerin ardından, temeli barış ve hoşgörü olan yüce dinin mensupları olarak bize düşen görev, her türlü ayrımcılığın karşısında olmak, bu tür olayların tekrarlanmasını önleyecek bilinç ve anlayışına sahip olmaktır. Bu ay vesilesiyle yapılan ibadetlerin ve tutulan oruçların yüce yaradan katında kabul olmasını temenni ediyorum. Yine bu anlamlı günlerin barışa, kardeşliğe ve hoşgörüye olan inancımızı artırmasını temenni ediyorum."

SIRADAKİ HABER
}