HaberlerBafra tarımı dünyaya açılmalı

Bafra tarımı dünyaya açılmalı

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Tarım Teknopark, Bafra tarımını dünyaya açacak bir hamledir ve bu hamle ile üretici çağ atlatacaktır' dedi.

Bafra tarımı dünyaya açılmalı

Bafra Belediyesi, onur konuğu olduğu 3. Samsun Tarım Fuarı'na katılanlara Bafra pirincinden yapılan Bafra pilavı ikram etti. Bafra olarak büyük bir aile olduklarını ifade eden Başkan Zihni Şahin, "Bu söylemi her zaman, her ortamda dile getiriyorum. Çünkü bu bir güçtür. Bu güç Bafra ve insanlarımıza hizmettir. Bu büyük ailenin gücünü fuarın açılış konuşmamda devlet ve siyaset erkânının önünde yapılması planlanan Tarım Teknopark'a talip olduğumuzu açıklayarak ortaya koydum. Tarım Teknopark, Bafra tarımını dünyaya açacak bir hamledir. Bafra üreticisine çağ atlatacaktır. Buna hepimiz ve basınımız sahip çıkmalıdır. Ben her yerde bu talebi dile getirmeye devam edeceğim" dedi.

BAFRA OSB İLÇEMİZİN GELECEĞİ

Bafra OSB ve Sera OSB'nin ilçe için büyük önem taşıdığnı da ifade eden Şahin, şu ifadelere yer verdi: "Bafra OSB ve Sera OSB içinde ilçemizin geleceğidir. Bafra’da ziraat odamızın düzenlediği çeltik hasatı programından sonra da 'Bafra pirinci bir dünya markasıdır' demiştik. Genel çalışmalardan da bahsederek 'birlikte başardık' diyerek görüşlerimi açıklamıştım."

SIRADAKİ HABER
}