HaberlerSamsun Haberleri'Bizim sırtımızdan para kazanıyorlar'

'Bizim sırtımızdan para kazanıyorlar' - Samsun Haberleri

Türkiye Sakatlar Derneği'nin ismini kullanarak para toplayan dolandırıcıların arttığını ifade eden Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, 'Birileri bizim sırtımızdan para kazanmaya çalışıyor' dedi

'Bizim sırtımızdan para kazanıyorlar'

Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube BaşkanıHayriye Hakyemezoğlu, her sene dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardıklarını ifade etti. Derneğin ismini kullanarak para toplayan dolandırıcıların Samsun ve ilçelerine dadandığını aktaran Başkan Hakyemezoğlu, bu kişilerin derneğin sırtından para kazandığını dile getirdi.

LÜTFEN GEREKEN YAPILSIN

Başkan Hakyemezoğlu, özellikle son 15 gündür derneğe sürekli şikayet telefonları geldiğini kaydederek, “Samsun’un ilçelerine ve köylerine kadar gidiyorlar, Türkiye Sakatlar Derneği adına para topluyorlar. Bu konu bizi çok üzüyor. Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi hiçbir zaman para toplamadı ve bundan sonra da toplamayacak. Lütfen bu konuda gereken yapılsın. Bizlerin ismini kullanarak, duygu sömürüsü yapıyorlar. Bu paraların nerelere gittiği belli değil. Dernek olarak tekerlekli sandalye ve akülü araba alıyoruz, derneğimizin giderlerini karşılamaya çalışıyoruz. Bu konuda zorluklar çekerken, birileri bizim sırtımızdan para kazanmaya çalışıyor. Lütfen gereken yapılsın" ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}