HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 2 bin 700 öğrenciye yardım

Samsun'da 2 bin 700 öğrenciye yardım - Samsun Haberleri

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Bafra Belediyesi, 2017-2018 eğitim döneminin başlamasıyla 2 bin 700 öğrenciye çanta, kırtasiye ve okul kıyafeti yardım yaptı.

Samsun'da 2 bin 700 öğrenciye yardım

Bafra Belediyesi, yeni eğitim-öğretim döneminde de ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmayarak çanta, kırtasiye ve okul kıyafeti yardım yaptı. Yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli hareket eden belediye ekipleri, hazırlanan yardım paketlerini yetkililere teslim etti. Belediye BaşkanıZihni Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile birlikte okul müdürlüklerini ziyaret ederek dağıtımda bulundu.

MUTLULUK VERİCİ

Eğitimin aydınlık bir gelecek için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Şahin, "Devletimiz yıllardır öğrencilerimize ders kitabı ve diğer ihtiyaçlar konusunda yardımlar yapıyor. Bu yardımların yanında biz de ihtiyaç sahibi ailelerimize katkı yapmak istedik ve 2 bin 700 öğrencimize çanta, kırtasiye ve okul kıyafeti yardımı yaptık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve okul müdürlüklerimize çok teşekkür ediyorum. Bu yardımları yaparken öğrencilerimizi ve ailelerimizi rencide edecek bir yol izlemiyoruz. Sosyal belediyecilikte bizim için esas olan insanlarımıza yardımcı olmaktır. 8 yılda 61 bin ailemize kuru gıda yardımı, öğrenci yardımları, yakacak yardımları ve nakdi yardımlar yaptık. İnsanlarımıza katkı yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}