HaberlerErzincan haberErzincan bölgede örnek oldu

Erzincan bölgede örnek oldu - Erzincan haber

Erzincan İl Genel Meclisi Ekim Ayı toplantıları Meclis Başkanı Ünal Tuygun başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımı ile başladı. Toplantı öncesi konuşan Tuygun, sıcak asfalt tesisinin Doğu Anadolu Bölgesi'ne örnek olduğunu bir çok ilden özel idare heyetlerinin ziyaret ettiğini söyledi.

Erzincan bölgede örnek oldu

5 Gün sürecek toplantılarda ilçelerde ve köylerde devam eden yatırımların yanı sıra, içme suyu, altyapı, kanalizasyon ve yol çalışmaları ile ilgili kararlar alınıyor. Toplantı öncesinde konuşan Meclis Başkanı Ünal Tuygun, sıcak asfalt çalışmalarına değinerek; ' Bu yıl seyyar sıcak asfalt tesisi Tercan ilçesine bağlı Mercan Beldesi'nde kuruldu, Pilot bölge olarak, Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli'nde mevsim şartlarına bağlı olarak bu sezon çalışacak. Bu yıl iyi bir asfalt çalışması gerçekleştirdik, önümüzdeki yıl daha profesyonel hale gelecek. Bir çok ilin özel idaresi de tesislerimizi incelemek için heyet gönderdiler. İki ilde sıcak asfalt tesisi var, seyyar plent olarak da sadece Malatya'da var. Sistem her ilde böyle çalışmıyor ama bizim arkadaşlarımız bu işi başardılar, kurumda çalışan arkadaşlarımıza ve kurumu temsilen ilimiz valisine bu konuda teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz Ali Arslantaş alandaki çalışmaları adım adım takip ediyor.Kemah ilçesinde bir bölgede sıcak asfalt çalışması yapıldı, İliç ve Kemaliye'de uzaklık nedeniyle hareket edemedik' dedi.
Tuygun konuşmasında altyapı ve üstyapı çalışmalarının ilçelerde ve köylerde devam ettiğinin de altını çizerek; 'Daha önce belde olan ve bize devredilen 5 beldenin altyapı çalışması bitmek üzere, çok kısa bir sürede buranın içme suyu ve kanalizasyonu yapıldı. Refahiye ve İliç'te bazı köylerinin kilit parke çalışmaları tamamlandı. Elimizden geldiğince çalışıyoruz ama talep çok, 3 bin kilometre gibi oldukça yüksek bir yol ağımız var. İnşallah önümüzdeki senenin yatırım programında da bölgelerimizin eksikliklerini değerli meclis üyelerimizle birlikte belirleyip, çözeceğiz' diye konuştu.

Erzincan bölgede örnek olduSIRADAKİ HABER
}