HaberlerŞanlıurfa HaberleriSiverekli muhtarların sorunları masaya yatırıldı

Siverekli muhtarların sorunları masaya yatırıldı - Şanlıurfa Haberleri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek'te merkez ve kırsal mahallerdeki içme suyu problemini çözüme kavuşturmak amacıyla muhtarlarla bir araya geldi.

Siverekli muhtarların sorunları masaya yatırıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunları dinledi. Bir düğün salonunda düzenlenen toplantıya Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ile 81 mahallenin muhtarı katıldı. Çiftçi, toplantıda görüşülen sorunların çözümü konusunda daire başkanları ve birim müdürlerine talimat verdi.
Su sorunu çözülüyor
Siverek ilçesinde yıllardır yaşanan su sorununu çözmek için arıtma tesisi yaptıklarını ve bu tesisle birlikte Siverek ilçesinin su sorununu çözeceklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 'Siverek'e hepiniz hizmet ettiğiniz gibi bizler de hizmet ediyoruz. Hiç bir şey bir kereden bitmiyor. Siverek Şanlıurfa'mızın en büyük ilçesidir. Hem nüfus olarak hem yol ağı olarak, hem alan ve hem de mahalle sayısı olarak çok büyük bir ilçemizdir. Bitirilmedi denilen sorunlar biter. Biz hizmet etmeyi seviyoruz. Şanlıurfa ve Siverek'in bir evladı olarak istiyorum ki hizmetler burada yerli yerinde yapılsın, yıllardır bitmeyen su, yol sorunları bitsin. Siverek'te yolları betona dönüştürüyoruz. Bu çok önemli bir karardır. Yolları sağlam yapmamız gerekiyor ve bitti dediğimizde 15 ve 20 yıl oranın artık yolu yapılmıştır dememiz lazım. Yollar, kaldırımlar, semt pazarları mezarlık alan düzenlemesi ve kültür merkeziyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İçme suyu sorununu çözüyoruz. Arıtma tesisiyle kırsala su bırakılacak ve su sorununu çözeceğiz. Muhtarlarımızı önemsiyoruz, bizim yereldeki temsilcilerimizdir. Bize iletilen taleplerin hepsini talimatlandırıyoruz ve çözümü konusunda çalışmalar başlatıp haritalara işleyeceğiz' dedi. Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ise görevinin son anına kadar ekip arkadaşlarıyla birlikte Siverekli vatandaşlara hizmet edeceklerini söyledi.
AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ise yapılan toplantıdan dolayı Başkan Nihat Çiftçi'ye teşekkür etti.

Siverekli muhtarların sorunları masaya yatırıldı

SIRADAKİ HABER
}