HaberlerBalıkesir haberKazdağları'nın güzelliklerini keşfediyorlar

Kazdağları'nın güzelliklerini keşfediyorlar - Balıkesir haber

Kazdağları'nın farklı ve gizli güzelliklerini keşfetmek isteyenler, Kanyonik denilen kanyon yürüyüşleri ile doğanın güzelliklerini farklı açılardan görüyorlar.

Kazdağları'nın güzelliklerini keşfediyorlar

Doğa yürüyüşü, yüzme, kaya tırmanışı gibi bir çok sporun yer aldığı ve adına Kanyonik denilen spor ile Kazdağları'nın farklı güzelliklerini görmek isteyenler bölgeyi tercih ediyor. Kazdağları, Şahin Deresi, Mıhlı Çayı, Vallah Deresi ve Ayı Deresi gibi kanyonları ile Kanyonik sporu ile uğraşanların büyük ilgisini çekiyor. Farklı zorluklardaki parkurlarda sporcular özel kıyafetleri ve ekipmanları ile zaman zaman akıntılara karşı yüzerken, zaman zaman da dik kayalara veya şelalelere tırmanmak zorunda kalıyorlar.
Keşif yolcuları grubundan Mustafa Şıvka, 'Kazdağları'nın keşfedilmemiş güzelliklerini görme imkanı buluyoruz. Yüzme, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı gibi bir çok sporu bir arada yapma imkanı buluyoruz. Güvenlik bizim için birinci öncelik. Bunun için suda hipotermiye, yüksekten düşmeye ve daha kolay yüzmeğe yardımcı olmak için bir çok ekipman kullanıyoruz' dedi.

Kazdağları’nın güzelliklerini keşfediyorlarSIRADAKİ HABER
}