HaberlerEdirne haberİnternette tanıştığı Kolombiyalı sevgilisini, internetten istetti

İnternette tanıştığı Kolombiyalı sevgilisini, internetten istetti - Edirne haber

Keşanlı genç, internette tanıştığı Kolombiyalı sevgilisi ile Edirne'nin Keşan ilçesinde yapılan düğün töreniyle dünya evine girdi. Keşanlı aile, Türk gelenekleriyle evlenmek isteyen Kolombiyalı gelini ailesinden internet üzerinden istedi.

İnternette tanıştığı Kolombiyalı sevgilisini, internetten istetti

Keşan ilçesi İspat Cami Mahallesi'nde yaşayan Sercan Ceviz, yaklaşık 4 yıl önce Kocaeli'nde üniversite okuduğu sırada internette tanıştığı Natalia Maria Martinez Santos'a aşık oldu. İlişkilerini internet üzerinden sürdüren gençler, sonunda evlenmeye karar verdi. Son bir yıldır Kolombiya'ya gidip gelen Sercan Ceviz, sevdiği kızın emekli korgeneral olan babası ve diğer aile fertleriyle yakından tanıştı. Çift, tanışmanın ardından Kolombiya'da nişanlandı.

Kızı, internet üzerinden istediler
Evlilik yolundaki ilk adım ise Ceviz ailesinin, Kolombiya'da avukatlık yapan Natalia'yı ailesinden istemesiyle atıldı. Sevdiği adam kadar Türkiye'ye de aşık olan yabancı gelin, Türk gelenekleriyle evlenmeye kadar verdi. Kolombiya'ya gidemeyen aile, gelinlerini internet üzerinden istedi. Aileler arasındaki tercümanlığı da damat Sercan yaptı.

Bindallı giyerek testi kırdı
Gelin Natalia, düğünden önce yapılan kına gecesinde Türk geleneklerinin hepsini yaşamak istediğini söyledi. Özellikle bindallı giyme hayaliyle yanıp tutuşan Kolombiyalı geline, Türk aile de unutulmayacak bir kına gecesi hazırladı.
Gecede, bindallı giyen ve eline kına yaktıran Natalia, kınada oynarken, bolluk, bereket ve ağız tatlılığı ile bir ömür geçmesini sembolize eden, içerisinde şeker ile bozuk parayla dolu testiyi de kırmayı ihmal etmedi.
Kına gecesinde kendi ülkesine özgü danslarını sergileyen Kolombiyalı gelin, halay çekerek ve yerden tulum oynayarak herkesi hayran bıraktı.

Kolombiya'ya Türk yemeklerini tanıtacak
Sevdiği kadınla birlikte yurt dışında yaşamaya karar veren Sercan Ceviz'in, Kolombiya'da Türk restoranı açmayı planladığı belirtildi. Düğüne Kolombiyalı gelinin ailesi de katıldı.

İnternette tanıştığı Kolombiyalı sevgilisini, internetten istettiSIRADAKİ HABER
}