HaberlerUşak haberÇakın; 'Belediye Başkanımız Nurullah Cahan'ın istifası söz konusu değildir'

Çakın; 'Belediye Başkanımız Nurullah Cahan'ın istifası söz konusu değildir' - Uşak haber

Ak Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, basında çıkan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın istifa haberlerine ilişkin parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Çakın; 'Belediye Başkanımız Nurullah Cahan'ın istifası söz konusu değildir'

Görsel ve yazılı basında yer alan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın istifa haberlerine ilişkin İl Başkanı Çakın, yaptığı basın açıklamasında çıkan haberlerin asılsız ve gerçeği yansıtmadığını Belediye Başkanı Cahan'ın görevi başında olduğunu ve Uşak'a hizmet etmeye devam ettiğini söyledi.
Resmi açıklamaların dışındaki açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini hatırlatan Çakın Ak Parti Uşak teşkilatının çalışmaları hakkında da kısa bilgiler verdi.
İl Başkanı Çakın; ' Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde Eşme, Ulubey ve Sivaslı ilçelerimizin ilçe kongrelerini 14 - 15 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Diğer ilçelerimizin ve İl kongremiz hakkında bilgilendirmeyi daha sonra yapacağız. Tüm halkımızı yapılacak olan kongremize davet ediyorum' dedi.
Gazetecilerin, Merkez İlçe Başkanlığında lav edilme durumu oluşmuştu sorusunu yanıtlayan İl Başkanı Çakın; ' Merkez İlçe Başkanlığının lav edilmesi söz konusu değildir. Sadece merkez ilçe başkanımız yaptığımız görüşmede kendileri kongre sürecinde yeni dönemde ailevi nedenlerden dolayı görev almayı düşünmediğini ve bu konuda bizlerden müsaade istediler bizde uygun gördük ve kongrede yeni seçilecek merkez ilçe başkanımıza görevi Ali Kumaş başkanımız devredecek'SIRADAKİ HABER
}