HaberlerMuş HaberleriBulanık'ta güvenlik toplantısı

Bulanık'ta güvenlik toplantısı - Muş Haberleri

MUŞ (İHA) – Muş'un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan başkanlığında güvenlik toplantısı yapıldı.

Bulanık'ta güvenlik toplantısı

Bulanık Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Bulanık İlçe Jandarma Komutanı Ömer Altaş, Emniyet Müdür Vekili Uğur İhsan Azap, Elmakaya, Yoncalı ve Sarpınar belde belediye başkanları, kanat önderleri, mahalle muhtarları, siyasi parti ile STK temsilcileri katıldı. Bulanık Kaymakamı ve Beleye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, toplantının amacının huzuru ilçede tesis etmek, ilçenin var olan sorunlarını belirlemek ve çözümü konusunda ortaklaşa karar almak olduğunu belirterek, 'İlçenin huzuru için sahadayız. Komando birliklerimiz sürekli Bilican Dağında, Meşeiçi civarında her taraf da hareket halindeyiz. İlçeye, beldelere, köylere bir sıkıntı gelmesin diye, gerek bombalı araç kontrolü gerekse terörist eylemlerine karşı tedbirli haldeyiz' dedi.
Çevre Şehircilik Bakanlığıyla yapılan şehit Muhammed Fatih Safitürk Parkı etrafında esrar alan yetişkinleri ve satıcıyı suçüstü yakalayan emniyet ekiplerine teşekkür eden Uzan, 'Emniyet ekiplerimiz park etrafında esrar alan yetişkinleri ve satıcıyı suçüstü yakalayarak 3 kilo 300 gram esrar ele geçirdi. Ayrıca Sultanlı köyünde yine yapılan kazı çalışmasında 187 kilo zulalanmış Hint kenevirlerini tespit ederek el konuldu. Çevreyi zehirlemek için sattıkça çıkarılıp işlenecek olan Hint kenevirlerinin yakalaması önemliydi. Çünkü terör ve uyuşturucu bir arada yürütülüyor. Finansal kaynağında temini yapıldıktan sonra gençler zehirleniyor' ifadelerini kullandı.
Suçüstü yakalamaların cezai yaptırımlarının daha kesin olduğunu ve bu konuda duyarlı olmak gerektiğini belirten Kaymakam Uzan, terör için de aynı hassasiyetin gösterilmesini istedi. Bulanık'ta huzuru sağlamak için ilçeye gelen bütün ara yolları kapattıklarını ifade eden Uzan, 'Biz kimin ne olduğunu iyi biliyoruz. Kimse bize gelip yok yalan beyanda bulunmasın. Çözüm süreci çok güzel bir süreçtir. Kimin ne yaptığını iyi biliyoruz. Ben kimseyi sen Kürtsün veya Türksün diye ayırt etmiyorum. Ben herkese hizmet etmeye geldim' diye konuştu.
Belediye için en önemli şeyin huzur ve güvenlik olduğuna dikkat çeken Uzan, 'Vatandaşların akşam saatlerinde ailesi ile birlikte dışarıya çıkmak istemeleri şimdiye kadar yapılamıyordu. Bundan sonra böyle sıkıntıların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Bu sorumluluk hepimizindir' dedi.
Güvenlik tedbirleri ile ilgili konuşan Garnizon Komutanı Ömer Altaş ise köy okullarında öğretmenlere sahip çıkılması konusunda bazı sıkıntılar yaşayabildiklerini dile getirerek, bu konuda duyarlı olunması gerektiğini söyledi.
Toplantı soru-cevap ile sona erdi.

Bulanık’ta güvenlik toplantısı

SIRADAKİ HABER
}