HaberlerKayseri HaberleriBaşkan Öztürk'ten 'Halep'te İnsanlık Ölmezin' kampanyasına destek çağrısı

Başkan Öztürk'ten 'Halep'te İnsanlık Ölmezin' kampanyasına destek çağrısı - Kayseri Haberleri

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan 'Halep'te İnsanlık Ölmesin' yardım kampanyasına Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk'ten destek çağrısı yapıldı.

Başkan Öztürk'ten 'Halep'te İnsanlık Ölmezin' kampanyasına destek çağrısı

İlçede bulunan yardım toplama merkezini AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu, Ak Parti yönetim kurulu ve belediye meclis üyeleriyle birlikte ziyaret eden ve bağışta bulunan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, ilçe halkını başlatılan yardım kampanyasına destekte bulunmaya çağırdı.
Yahyalı'nın yardımsever bir ilçe olduğunu, geçen yıl yedi tır yardım malzemesini Halep'e yolladıklarını hatırlatan Başkanı Esat Öztürk ' İnancımız gereği sadakanın gizli olarak verilmesi gerekiyordu ama biz insanlarımıza teşvik olması düşüncesiyle bugün buradayız. Geçen sene Halep'te İnsanlık Ölmesin yardım kampanyası adı altında, yedi tır un yardımını biz Halep'e yollamıştık. Bu ilçeye de bu yakışırdı. Muhafazakâr, dindar ve güzel bir ilçenin, güzel insanlarıyız. Oradaki kardeşlerimize elimizden gelen yardımı yapacağız. Gönlüm geçen yıl ki gibi, yedi tır dolusu yardımı tekrar Halep'e yollamayı arzu ediyor. Buradan tüm iş adamlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Herkes gönlünden kopan yardımı mutlaka yapsın. Çünkü oradaki dramı, trajediyi hepimiz biliyoruz. Hem vatanımız için, hem İslam coğrafyasında yaşayan dindaşlarımız için soydaşlarımız için, bugün bir torba unu, gerekirse canımızı vermeye hazırız.' diye konuştu.
Başkan Öztürk ayrıca kampanyayı düzenleyen Türkiye Diyanet Vakfı'na ve kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Başkan Öztürk’ten ’Halep’te İnsanlık Ölmezin’ kampanyasına destek çağrısı

SIRADAKİ HABER
}