HaberlerKırşehir haberMHP İl Başkanı Arif Kılıç: 'Türkiye içerisine girdiği karanlık tünelden mutlaka

MHP İl Başkanı Arif Kılıç: 'Türkiye içerisine girdiği karanlık tünelden mutlaka - Kırşehir haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Arif Ekici, Türkiye'nin içerisine girdiği karanlık tünelden mutlaka çıkması gerektiğini söyledi.

MHP İl Başkanı Arif Kılıç: 'Türkiye içerisine girdiği karanlık tünelden mutlaka

Hayal peşinde koşan peşmergenin ısrarı ve inadının sürmesi halinde muhakkak belasını bulacağını da ifade eden İl Başkanı Kılıç, 'Anadolu'yu vatan yapan kahramanlar ölmedi. Türklüğü asırlarca taşıyan kutlu yürekler, İslâm'ın sancaktarlığını yapan ihlaslı yüzler hala pes etmedi. Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin yüz akı, Türkiye'nin gerçek ve potansiyel gücüdür. Ham hayal peşinde koşan peşmerge başı kâbusla tanışacak, ısrar ve inadı sürerse belasını muhakkak bulacaktır'dedi.
Barzani'nin itirazlara rağmen referandumu gerçekleştirdiğini de anlatan İl Başkanı Kılıç konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Barzani tüm itiraz, tüm tepki, tüm karşı çıkışlara rağmen 25 Eylül korsan referandumunu gerçekleştirmiştir. Böylelikle Irak'ın siyasi ve toprak bütünlüğü darbe yemiş, bölgesel denge ve hassasiyetler zemin ve mevzi kaybetmiştir. Barzani, 25 Eylül referandumuyla bağımsızlığa giden dikenli, mayınlı ve karanlık yolda önemli bir merhaleyi aşmıştır. Bilinmelidir ki, 25 Eylül referandumu dört parçalı büyük Kürdistan'ın ön çalışması, ön hazırlığı, ön kapısıdır'SIRADAKİ HABER
}