Haberlerİstanbul HaberleriCarrefourSA bolluk ve bereketin simgesi aşure gününe hazır

CarrefourSA bolluk ve bereketin simgesi aşure gününe hazır - İstanbul Haberleri

CarrefourSA, bolluk ve bereketin simgesi olan Aşure günü için hazırlıklarını tamamladı. Carrefour Group Uluslararası Ortaklıklar Direktörü Stephane Thouin ve Genel Müdür Z. Hakan Ergin, aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

CarrefourSA bolluk ve bereketin simgesi aşure gününe hazır

Ay boyunca fındıktan fıstığa, buğdaydan nohuta, nardan üzüme geleneksel aşurelik ürünler raflarda özel fiyatlarla yerlerini alırken, marketlerde 'mis gibi aşure' ikramları yapılıyor. Dileyenler hazır aşurelerden satın alabilirken, aşurenin anlamından tarifine kadar bilgilendirici içerikler müşterilere sunuluyor.
#asuretarifimcarrefoursada etiketiyle düzenlenen fotoğraf yarışmasında ise bolluk ve bereketin simgesi aşurenin birlik ve beraberliğimizi vurgulayan özelliği ile kültürümüzdeki önemine dikkat çekiliyor.
Aşure ayı bolluk ve bereketin simgesi, paylaşma ve dayanışmanın vesilesi, farklılıkların ahenk içinde ortak bir tadı oluşturmasının en güzel örneği, birlikteliğimizin en güzel bir ifadesi olarak biliniyor.
Hem dini hem de toplumsal boyutu olan Aşure ayında dağıtılan bir kase aşure, kimi zaman bir başkasının seni düşünebildiğinin kanıtı olurken, bazen yorgun bir yüz, aşureyle uzanan bir elle gülümseyebiliyor. Kısacası aslında aşure elden ele değil kalpten kalbe veriliyor.

Hakan Ergin: 'Geleceğe miras kalacak bir gelenek, Aşure'
Paylaşmanın ve dayanışmanın bir simgesi olarak kabul edilen Aşureyi, anlam ve önemi çerçevesinde tüketicilerle birlikte kutladıklarını dile getiren Hakan Ergin, 'Aşure pişirip dağıtmak, günümüzde halkımız tarafından devam ettirilen çok güzel bir gelenek. Biz, güzelliklerimizi ve geleneklerimizi her zaman korumamız gerektiğine inanıyoruz. Aşure yapımında kullanılan fındıktan fıstığa, buğdaydan nohuta, nardan üzüme geleneksel aşurelik ürünlere raflarımızda bu aya özel fiyatlarla yer veriyoruz. Ayrıca aşure tarifinden, aşurenin anlamına kadar bilgilendirici içerikleri müşterilerimize sunuyoruz. Geçen sene olduğu üzere bu yıl da Aşure geleneğinin devamına katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz' dedi.
Aşurenin birleştirici özelliğine dikkat çeken Hakan Ergin, 'Aşure toplumumuzu birleştirici, komşularımızı, akrabalıklarımızı hatırlatan, birbirimize ikram ettiğimiz çok güzel bir unsur. Biz de müşterilerimize aynı şekilde bakıyoruz, onları bir yakınımız, komşumuz, akrabamız olarak gördüğümüz için onlarla bu duyguyu paylaşmak istiyoruz. Aşure bütün buzları eriten insanları birbirine yaklaştıran bir gelenek. Bu geleneğe bir parça olsun katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize' ifadelerini kullandı.
Ödüllü 'Aşure Tarifi' yarışması
CarrefourSA, sosyal medya üzerinden ödüllü bir yarışma başlatıyor. 20 Ekim tarihine kadar aşure tarifini ve fotoğrafını Instagram'da #asuretarifimcarrefoursada etiketiyle paylaşanlar arasından seçilecek ilk 3 kişi, 1000 - 5000 TL arası değişen para ödülü kazanacak.
'Aşure elden ele değil kalpten kalbe verilir' sloganı ile hazırlanan reklam filminde ise, aşurenin toplumsal sevgi saygı için önemi anlatılıyor. Birlik beraberlik, ortak değerler gibi kavramlara dikkat çeken reklam filminde, Türk toplumunun değerlerini yaşatmaya verdiği katkı aktarılıyor.

CarrefourSA bolluk ve bereketin simgesi aşure gününe hazır

SIRADAKİ HABER
}