HaberlerVan HaberleriUyuşturucu tacirleri 'Efes'e takıldı

Uyuşturucu tacirleri 'Efes'e takıldı - Van Haberleri

Van'da narkotik polisleri, durumundan şüphelendikleri bir minibüste narkotik köpeği 'Efes'in de yardımı ile yapılan aramada 65 kilo 343 gram eroin ele geçirildi.

Uyuşturucu tacirleri 'Efes'e takıldı

Van Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 'Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlerimiz: ilimiz İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesinde durumundan şüphelenmek durdurulan 30 plaka sayılı minibüste arama yaptı. Efes isimli narkotik dedektör köpeği ile birlikte yapılan aramada: aracın kapı içlerine zulalanmış 128 paket halinde toplam 65 kilo 343 gram eroin maddesi ele geçirildi. Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak H.K. isimli şahıs, 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak Uyuşturucu Madde Nakletmek'' suçundan gözaltına alındı. Soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor' denildi.
Açıklamanın devamında ise, 'Uyuşturucu uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir' ifadelerine yer verildi.

Uyuşturucu tacirleri ’Efes’e takıldı

SIRADAKİ HABER
}