HaberlerAdıyaman HaberleriDört milletvekili ortak açıklama yaptı

Dört milletvekili ortak açıklama yaptı - Adıyaman Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlarla tütün ilgi ilgili görüşen AK Parti Adıyaman Milletvekilleri ortak açıklama yaptı.

Dört milletvekili ortak açıklama yaptı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekiller Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat imzasıyla ortak yapılan basın açıklamasında, tütün üreticilerinin mağdur edilmeyeceğine dikkat çekildi.
Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
'TBMM'ye sunulan torba kanun tasarısında tütün üretimine ilişkin kimi kısıtlamaların olabileceğinin gündeme gelmesi ile AK Parti milletvekilleri olarak Sayın Başbakanımız, Sayın Maliye Bakanımız, Sayın İçişleri Bakanımız, Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız ve Sayın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız ile gerekli görüşmeler yapılmıştır.
Sayın Başbakanımız ve görüştüğümüz Bakanlarımız, üreticileri mağdur etmeyecek bir düzenleme için geniş bir çalışma başlatmışlardır. Sayın Başbakanımız, AK Parti hükümetlerinin bu güne kadar çiftçiye destek konusunda ne kadar hassas olduğunun altını çizmişlerdir. Dün olduğu gibi bugün de çiftçimizin yine en büyük destekçisi olacaklarını ifade etmişlerdir.
Adıyaman milletvekilleri olarak tütün üreticilerimizin yanında olduğumuzu ve onların mağdur olmaması için gerekli çabayı gösterdiğimizi ve bundan sonra da göstereceğimizin bilinmesini istiyoruz. Bizler sürecin takipçisiyiz. Bununla birlikte, üreticilerimizi istismar etmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğimiz açıktır. Hiç kimsenin çiftçimizi kullanarak siyasi hesaplarını görmelerine izin vermeyeceğiz. Hemşerilerimizin de bu tür istismar ve provokasyonlara itibar etmemesini istirham ediyoruz.'

SIRADAKİ HABER
}