HaberlerAmasya HaberleriATSO Başkanı Kırlangıç: 'İşimize odaklanmalıyız'

ATSO Başkanı Kırlangıç: 'İşimize odaklanmalıyız' - Amasya Haberleri

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Murat Kırlangıç, 'Seçimlerin ertelenmesi çalışmaya ara vermek anlamına gelmemelidir. Bizler seçimden seçime değil, 365 gün odamız, şehrimiz ve ülkemiz için çalışma ruhuna sahip bir camiayız' dedi.

ATSO Başkanı Kırlangıç: 'İşimize odaklanmalıyız'

1 Ekim 2017 tarihinde seçimlerini yapmak üzere hazırlıklarını tamamladıklarını ancak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) bağlı tüm odalarda 2017 Ekim- Kasım aylarında yapılması planlanan seçimlerin Bakanlar Kurulu Kararı ile 2018 Nisan ayına ertelenirken Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin ertelemeyle ilgili yaptığı gerekçe açıklamasının seçimlerin adil ve sağlıklı yapılması adına haklı ve yerinde olduğunu belirten Murat Kırlangıç, 'Gönül seçimlerin zamanında yapılmasını arzu etse de söz konusu milli ekonomimizin bazı iç ve dış manipülasyonlardan zarar görmemesi olduğunda böylesi ulusal tehdit ve tehlikeler karşısında alınan kararlara uymak ve desteklemek her vatandaşın görevidir. Bu bir devlet kararıdır ve bizler demokrasiye inanan, devletimizin ve milletimizi temsil eden hükümetimizin aldığı, devleti ve ekonomimizi korumayı amaçlayan siyaset üstü her kararı sorgulamaksızın destekleriz ve arkasında dururuz' diye konuştu.
ATSO Meclisinde, yönetiminde veya meslek komitelerinde yer almak için aday olan, seçimlere hazırlık yapan, bunun için bir süredir ciddi bir çalışma yapan tüm arkadaşlarına gösterdikleri çabalar için Amasya iş dünyasının geleceği adına gösterdikleri gönüllü çalışmalar için teşekkür eden Kırlangıç, 'Hepimizin amacı şehrimize ve şehir ekonomimize hizmet etmektir. 2018 Nisan ayına kadar belki seçim çalışmalarımıza bir süre ara versek de, odamız ve şehir ekonomimiz için, sektörlerimiz için çalışmaya, odamız projelerinin, eğitimlerinin ve tüm çalışmaların etkin bir parçası ve aktif katkı koyucusu olmaya devam edeceğiz. Seçimlerin ertelenmesi çalışmaya ara vermek anlamına gelmemelidir. Bizler seçimden seçime değil, 365 gün odamız, şehrimiz ve ülkemiz için çalışma ruhuna sahip bir camiayız. Amasya iş dünyası, Amasya TSO'nun tüm üyeleri bu ruhla yeni seçim gününe kadar en iyi bildiği şeye yani, üretime, ihracata, yenilikçiliğe, girişimciliğe kısacası şehrinin ve ülkesinin zenginliği olmaya devam edeceğiz. Amasya'nın refahı ve huzuru için gerekirse uyumayacağız, izin yapmayacağız, işimizden, ailemizden, özel hayatımızdan fedakarlık yapacağız ama yeni yatırım alanları oluşturacağız. Amasyalı işsiz gezdikçe biz rahat uyuyamayız. Bu, ekmeğini yediğimiz bu topraklara borcumuzdur. Sonuç olarak Amasya iş camiası için seçim günü geldiğinde, bu bir günlük bir olaydır. Demokrasiye inanan Amasya TSO camiası için bir rutindir. Odamız ilk kez seçim yapmayacak veya ilk kez seçimler ertelenmiyor. Bu anlamda seçime değil, işimize odaklanmalıyız' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}