HaberlerKocaeli HaberleriKartepe Belediyesi Ekim ayı meclisi toplandı

Kartepe Belediyesi Ekim ayı meclisi toplandı - Kocaeli Haberleri

Kartepe Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Başkan Hüseyin Üzülmez başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda 13 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Kartepe Belediyesi Ekim ayı meclisi toplandı

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleşen meclis toplantısında 13 madde konuşularak karara bağlandı. CHP Grubu Köseköy Battı-Çıktı projesiyle ilgili yazılı önergesiyle ilgili açıklama yapan Başkan Üzülmez, 'Köseköy Mevkii Battı-Çıktı projesine başlanıldı. Çalışmalar D-100 karayoluna cephe bölümde yolun darlığı ile ilgili tespitlerimiz oldu. Bölge esnafımız ve sakinlerimiz ile birlikte, şahsım, Büyükşehir Belediye Başkanım, karayolları ve teknik uzmanlar olmak üzere toplantı ve yerinde inceleme yaptık. Bölge sakinlerimizin taşıdığı hassasiyeti bizde taşıyoruz. Alternatifli çözüm önerilerimiz var. Düzenleyici ve düzeltici projelerimiz hazırlanıyor. En kısa zamanda bölge esnafımıza ve sakinlerimiz ile bilgilendirme toplantısı yapacağız. Hem mevcut sıkıntı giderilecek hem de imar revizyon planlarımızı da göz önünde bulundurarak D-100 karayolu ve Sapanca yolu güzergahı ticari banda dönüştürülerek değeri arttırılmış oldu' dedi.
Uzuntarla Mahallesi'nde yapımı planlanan futbol sahası hakkında ki sözlü önergeyi de cevaplayan Başkan Üzülmez, 'Vaatlerimiz arasında Uzuntarla Mahallesinde planlanan spor sahası vardı ve biz bu yatırımın daha da büyüterek Kadın Sosyal Yaşam Merkezi yapmayı planlamıştık. Ancak mahalle sakinlerimizin, muhtar ve meclis üyelerimizin isteği doğrultusunda bu proje yerine düğün salonu, mahalle konağı-kültür merkezi beklentisi oldu. Kültür merkezi yapılacak. Yenilenmesi gereken futbol sahası yerine de yine büyük düşündük. Büyükşehir Belediyemizle ortak protokol ile çok daha fonksiyonel Kamp ve Eğitim Merkezi projesini geliştirdik. Hedef ve kapsam büyüdüğü için hazineden 30 bin metre kare ilave yer istedik. Yer tahsisi tamamlandıktan sonra süreç hızlanacak' diye konuştu.
Kartepe Belediyesi Ekim ayı meclis gündeminde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan İmar Revizyon Planı revizyon itirazlarının komisyonda görüşülmesi için oy birliği ile bir ay ek süre verildi. Meclis gündeminde ki '2018 Mali Yılı Performans Programı Taslağı' ve '2018 Mali Yılı Bütçe Taslağı' maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Meclisin son gündem maddesi olan Acısu Futbol Sahasının tahsis konusu oy birliği ile kabul edildi.

Kartepe Belediyesi Ekim ayı meclisi toplandı

SIRADAKİ HABER
}