HaberlerEdirne haberEdirne Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi

Edirne Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi - Edirne haber

Edirne Belediye Meclisi'nin Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Edirne Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi

Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan da katıldı. 3,5 yıldır ilk defa bir milletvekilinin belediye meclisine katıldığını belirten Gürkan, Bircan'a söz verdi.
Kürsüde meclis üyelerine seslenen Milletvekili Erdin Bircan, 'Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri ve üçü de bir yere akıyor ve sizler burada 3 parti olarak Edirne'nin geleceği, huzuru ve mutluluğu için çalışıyorsunuz. Ben sizleri yerel parlamento olarak görüyorum ve burada yaptığınız çalışmaları gerçekten takdir ediyorum. Edirne müthiş bir gelişme yaşanıyor. Edirne, mutluluğun ve huzurun kenti. Bunda sizin katkınız çok büyük. Milletvekili arkadaşlarım geliyor. Edirne'yi görüyor, buraya yerleşme planları yapıyor. Yaptınız çalışmalara gurur duyuyorum' dedi.
Başkan Gürkan ise, Bircan'a güzel dilekleri için teşekkür ederek, diğer milletvekillerinin meclise gelmeleri halinde kendilerine de söz vermeye hazır olduklarını söyledi.
Bir gündem dışı olmak üzere 10 maddenin olduğu mecliste bir madde geri çekildi. Mecliste aşağıdaki maddeler karara bağlandı:
'Bulgaristan'da düzenlenen 11. Uluslararası Askeri Bandolar Festivaline Belediyenin Bando Ekibinin görevlendirilmesi. Belediye Meclisinin 02 Kasım 2011 tarih ve 2011/352 sayılı kararının iptali ve tahsisin kaldırılması ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün yazısı. Arsa satışları ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün yazısı. 10-14 Şubat 2017 tarihleri arasında Antalya/Belek'te düzenlenen 4. Turkish Open Tekvando Turnuvasında üstün başarı gösteren Belediyemiz Spor Kulübü Sporcularına ödül verilmesi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün yazısı. Derece Değişikliği ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün yazısı. Trampa iptali, yoldan ihdas, Belediyemiz adına tapuya bağlama, ifraz, trampa, tevhid, sicilinden terk ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yazısı. İmar komisyonunca alınan 29 Eylül 2017 tarih ve 2017/72 sayılı imar komisyon kararı ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yazısı.'

Edirne Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdiSIRADAKİ HABER
}