HaberlerŞanlıurfa HaberleriHaliliye'de vatandaşların tapu sevinci

Haliliye'de vatandaşların tapu sevinci - Şanlıurfa Haberleri

Şanlıurfa'nın merkez Haliliye İlçesine bağlı Süleymaniye Mahallesinde vatandaşlara ev tapuları dağıtıldı.

Haliliye'de vatandaşların tapu sevinci

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye İlçesine bağlı Süleymaniye Mahallesindeki tapu dağıtımına katıldı. Hayırlı bir iş için bir araya geldiklerini belirten Başkan Çiftçi, vatandaşlara tapularını verdi. Kalan tapuların planlanan sürede verileceğini belirten Başkan Çiftçi, '30 yıldır süregelen önemli bir sorunu bugün çözüyoruz. Mülkiyet sorununu ortadan kaldırmak için adım atan Mehmet Kızgınyürek'e teşekkür ediyorum. Bu, evlerde ikamet edenleri mutlu etmiştir, hakkı teslim etmiştir. Bu çalışmalar esnasında imar planlarını uygun hale getirmek için Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığımız, İmar Daire Başkanlığımız ve Haliliye Belediye Başkanlığımız birlikte çalıştılar. Bugün 130 evin tapusunu veriyoruz. Mülkiyet sorunları çözüldükten sonra mahalleler gerekli alt yapı hizmetlerine daha kolay kavuşuyor. Devlet arazileri üzerinde yapılan yapılar için yasa çıkması lazım. Bazı ilçelerimizde bu sorun yaşanıyor. Ceylanpınar'da olan sorun TBMM'de çıkan yasa ile giderildi. Biz burada özel mülkiyette olan yapıları olanlar ile özel mülkiyet sahiplerini bir araya getirerek sorunu çözmeye çalışıyoruz. Bugün bunu gerçekleştirdik. Tapu sahiplerine hayırlı olsun' dedi.
Özel mülkiyet sahibi Mehmet Kızgınyürek'e mahalleli adına teşekkür eden Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 'Emaneti sahiplerine teslim ettiler. Bu çalışmalarda mahalle sakinleri ve mahalle muhtarımızın gayretleri var ama en büyük çalışmayı Büyükşehir Belediye Başkanlığımız titizlikle yürütmüştür. Kimsenin mağdur olmasına mahal vermeden tapu verme aşamasına gelinmiştir' şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediyesine, Haliliye Belediyesine ve özel mülkiyet sahibine teşekkür eden Süleymaniye Mahalle Muhtarı Salih Dağ tapuların hayırlı olmasını diledi. Uzun bir çalışma sonucu tapuların sahiplerine verildiğini belirten özel mülkiyet sahibi Mehmet Kızgınyürek ise gayretlerinden ötürü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Mahalle sakinleri ise hem özel mülkiyet sahibine hem de yetkililere teşekkür etti.
Süleymaniye mahallesinde gerçekleştirilen tapu dağıtım programına Başkan Nihat Çiftçi'nin yanı sıra Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, mahalle muhtarı ve hak sahipleri katıldı.

Haliliye’de vatandaşların tapu sevinci

SIRADAKİ HABER
}