Haberlerİzmir haberEmniyetten öğrenciler için 'hayat kurtaran' konferans

Emniyetten öğrenciler için 'hayat kurtaran' konferans - İzmir haber

İzmir'de, emniyet müdürlüğü tarafından düzenlenen 'güvenli okul' konferansında, öğrencilerin suçtan ve kötü alışkanlıklardan korunması için okul müdürleri, rehber öğretmenler ve okul aile birliği temsilcileri bilgilendirildi.

Emniyetten öğrenciler için 'hayat kurtaran' konferans

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, öğrencilerin suçtan ve kötü alışkanlıklardan korunması için 'güvenli okul' başlığında bir konferans gerçekleştirdi. Tepekule Gösteri ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen konferansa, şube müdürleri, ilçe emniyet müdürleri, okul müdürleri, rehber öğretmenler ve okul aile birliği temsilcileri katıldı. Programda, öğrencilerin suçtan ve kötü alışkanlıklardan korunması için okul müdürleri, rehber öğretmenler ve okul aile birliği temsilcilerine bilgiler verildi.

'İletişim kurarken sevgi dilini de ihmal etmeyelim'
Konferansta konuşan İzmir İl Milli Eğitim Yardımcısı İlker Erarslan, çocuklarla iletişime dikkat çekti. Erarslan, 'Bir öğrencimizi dahi kaybetme gibi bir lüksümüz olamaz. Geleceğimizin teminatı yavrularımızı hain terör örgütlerinin ve uyuşturucu çetelerinin karanlık tuzaklarına kaptıramayız. Unutmamalıyız ki güçlü bir devlet olmanın en önemli göstergesi sağlıklı bir toplum yapılanmasıdır ve bu yapılanmada eğitimin çağın gereklerine göre kurgulanması son derece elzemdir. Öz kültürümüze ait değerlerimizi bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile harmanlayıp öğrencilerimize aktarabilirsek onları tehlikeli oluşumlardan uzak tutabiliriz. Çocuklarımızla iletişim kurarken sevgi dilini de ihmal etmeyelim. Her ne olursa olsun onların yanında olduğumuzu ve bize güvenebileceklerini hissettirelim' dedi.
Okul önlerinde ve öğrencilerine yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Gülden Türkal ise eğitim öğretim yılından önce şehirdeki metruk binaların tespitinin yapıldığını ve buralarda barınan suça potansiyeli olan kişilere yönelik önlemlerin alındığını anlattı.
Türkal, İzmir Emniyet Müdürlüğünün bu konuda çok hassas çalışmalar yaptığını da aktardı. Konferansta İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kaan Çoşkun ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Birkan Uzun da, okul çevresinde öğrencilere yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Konferansın ardından katılımcılara öğrencilerin, velilerin ve okul yöneticilerinin dikkat etmesi gereken hususları anlatan broşürler dağıtıldı.

Emniyetten öğrenciler için ’hayat kurtaran’ konferansSIRADAKİ HABER
}