TED Koleji'nde 'Uzun' ders

Haber Gazetesi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, TED Samsun Koleji öğrencileriyle biraraya geldi. Uzun, "Bir gazeteci önce adam olmalı. Karşısındakiyle empati kurmayı başaran bir gazeteci her zaman başarılı olur" dedi

TED Koleji'nde 'Uzun' ders

\n  

\n
\n Haber Gazetesi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, TED Samsun Koleji öğrencileriyle biraraya geldi. Öğrencilerle söyleşi yapan Uzun, gazetecinin sahip olması gereken özelliklerini anlatarak, gazetecilik mesleği hakkında bilgiler verdi. 
\n
\n  
\n
\n ADAM OLMALI
\n
\n Bir gazetecinin öncelikle adam olması gerektiğini belirten Uzun, "Gazetecilik mesleğine babamın sahibi olduğu esnafın sesi adlı gazetede köşe yazarlığı yaparak başladım. 37 yıldır bu mesleğin içindeyim. Bu meslekte öncelikle güvenilir olmak zorundasınız. Güvenilir olmazsanız haber kaynağınız da olmaz. Sempati ve empati yoksa kaynağınızdan bir şey alamazsınız. Haber kaynağı olamayan bir gazeteci sıradanlıktan öteye geçemez. Gazetecilik çok hassasiyet gerektiren bir meslek. Gazetecilik kuyumcu terazisinin hassasiyetindeki bir iştir. Bütün temel gazetecinin iyi bir insan olmasına bağlı. Haklıyı haksızı ayıran gazeteci iyi bir gazetecidir" dedi.
\n
\n  
\n
\n KENDİNİ GELİŞTİRMELİ
\n
\n Uzun bir gazetecinin kendini sürekli geliştirmesi gerektiğini söyleyerek, "Bu mesleği yapan biri, her zaman okumalı, olayları takip etmeli. Sürekli okuyan, kendini geliştiren bir gazeteci olayları herkes gibi görmez. Mutlaka olayların farklı yönünü görür. Gazetecilik 24 saat yapılan bir iş. Bir gazeteci saat kaç olursa olsun, bir olay varsa onu takip eder. Yeri geldiğinde canını ortaya koyar. Bütün tehlikelere rağmen o habere gider ve sizlerin okumasına imkan sağlar" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n VİCDANIM RAHAT
\n
\n Öğrencilere Haber Gazetesi'nin neden en çok okunan gazete olduğunu da anlatan Uzun, "Haber Gazetesi niye çok satıyor derseniz; Bunca yıllık gazetecilik hayatımda hiç kimseye iftira atmadım, atırmadım, attırmam da. Mesleğimle ilgili hiçbir zaman vicdanımı sızlatan bir şey yapmadım, hiçkimsenin hakkını yemedim. Tüm bu özellikler güvenilir olmamı sağladı. Dolayısıyla insanlar bize, ismimize güveniyor ve gazetemizi okuyor" dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarına kötü haber

1 Samsunspor taraftarına kötü haber

Samsun'da ölüm kavşağı lamba bekliyor

2 Samsun'da ölüm kavşağı lamba bekliyor

Samsun'da bu ormana girmek yasak

3 Samsun'da bu ormana girmek yasak

Samsun'da tanzim satışı başlıyor

4 Samsun'da tanzim satışı başlıyor

Başkan İsmail Uyanık: 'Gelip gelmemek kendi kararınız'

5 Başkan İsmail Uyanık: 'Gelip gelmemek kendi kararınız'

Samsun'da ölüm kavşağında feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

6 Samsun'da ölüm kavşağında feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Samsun'da rakipsiz muhtar adayı

7 Samsun'da rakipsiz muhtar adayı

Samsun'da adı yaşatılacak

8 Samsun'da adı yaşatılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a 100. Yıl genelgesi

9 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a 100. Yıl genelgesi

Başkan İsmail Uyanık'ın 'drone'la imtihanı

10 Başkan İsmail Uyanık'ın 'drone'la imtihanı