Demir: Ekonomide esnafın rolü büyük

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, dünyanın en büyük 10 ekonomisi içerisine girme hedefinde esnafın rolünün büyük olduğunu belirterek, 2023 e kadar büyük değişim ve ilerlemeler yaşanacak dedi \r\n

Demir: Ekonomide esnafın rolü büyük
\n AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, kadın kolları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek i ziyaret etti. Kooperatifin yan tarafına yapılan ek binayla birlikte modern bir ortama kavuştuğunu söyleyen Demir, Sinecek i tebrik etti. Yenilenen yüzüyle binada esnaf ve sanatkarın daha iyi hizmet alacağını söyleyen Demir, ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde de bulundu. 
\n
\n  
\n
\n REFORMLAR KALICI OLACAK
\n
\n Türkiye nin 2023 te dünyanın en büyük 10 ekonomisine girme hedefi olduğunu söyleyen Milletvekili Demir, Bu süreçte esnaf ve sanatkarımızın rolünün büyük olacağının farkındayız. Büyük işletmeler kadar küçük ve orta ölçekli esnaflar da önümüzdeki 10 yıllık süreçte ekonomimizin daha da iyileşmesine katkı sağlayacak. Türkiye geride bıraktığı 10 yılda dönüşüm ve değişim sürecinden geçti. Şimdi dönüm noktasındayız. Nasıl geçtiğimiz 10 yıl bir değişim süreci olduysa, önümüzdeki 10 yıl da bir büyük dönüşüm süreci olacaktır. Reform süreçlerinde atılan adımlar kalıcı hale gelecek diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n FİNANSMANI İYİ YÖNETİN
\n
\n Halk Bankası aracılığıyla esnafın kullandığı kredilerin faiz oranının 2002 de yüzde 47 olduğunu belirten Demir, Başbakan Erdoğan ın 1 Mayıs 2013 ten itibaren esnafın TESKOMB kefaleti ile Halkbank tan kullanacağı kredilerin faiz oranını yüzde 4 e, bir yıldan fazla olan kredilerde de faiz oranını yüzde 5 e çekilmesinin talimat verdiğini söyledi. Faiz oranlarındaki indirimin yanı sıra kooperatifler ve Halkbank tarafından yapılan kesintilerde önemli oranlarda da indirime gidildiğini ifade eden Demir, çekilen kredilerin işlerinde kullanılmasını isteyerek, Finansmanınızı iyi yönetin. Eğer paranızı iyi yönetemez, kullanılmaması gereken yerde o parayı kullanırsanız yazık edersiniz. Siz güçlü olacaksınız ki, Türkiye yi birlikte büyütebilelim şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n HALK BANKASI ATM KURACAK
\n
\n Ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Metin Sinecek de, Karadeniz de benzeri bulunmayan bir binayı esnaf ve sanatkarımızın hizmetine sunduk. Ek bina inşaatımız da tamamlanıp, hizmete sunuldu. Yakında Halk Bankası ATM si de konulacak. İnşallah daha iyi hizmetleri burada vereceğiz dedi. 
\n
\n Sinecek daha sonra Milletvekili Demir e teşekkür plaketi verdi. 
\n
\n Ziyaret sonrasında Milletvekili Demir, kooperatif binasını gezdi. Demir, gezi sırasında Başbakan Erdoğan ın AK Parti’nin kuruluş çalışmaları sırasında Samsun a yaptığı ziyaretin fotoğraflarını yakından inceledi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlular dikkat! Yağışlı hava geri geliyor

1 Samsunlular dikkat! Yağışlı hava geri geliyor

Samsunspor tribünleri dolmayınca, sakallarını kesti

2 Samsunspor tribünleri dolmayınca, sakallarını kesti

Samsun'da sağlık müdürünün babası ölü bulundu

3 Samsun'da sağlık müdürünün babası ölü bulundu

Samsun'da 16 yıl sonra sağlığına kavuştu

4 Samsun'da 16 yıl sonra sağlığına kavuştu

Samsunspor'dan huzurevi sakinlerine jest

5 Samsunspor'dan huzurevi sakinlerine jest

Samsun'da ev yangını

6 Samsun'da ev yangını

Fındık fiyatları ne kadar? 27 Ocak Pazartesi il il fındık fiyatları

7 Fındık fiyatları ne kadar? 27 Ocak Pazartesi il il fındık fiyatları

Samsun'daki cinayetin zanlısıyla ilgili şok iddia

8 Samsun'daki cinayetin zanlısıyla ilgili şok iddia

Samsunspor'a şampiyonluk yakışır

9 Samsunspor'a şampiyonluk yakışır

Samsun dahil 12 ilde FETÖ baskını: 14 kişi yakaladı

10 Samsun dahil 12 ilde FETÖ baskını: 14 kişi yakaladı

hızWeb