Deprem gibi karar

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Anayasa Mahkemesi hukuki karar almaktan öte siyasi iradenin talepleri doğrultusunda karar alan bir kurum noktasında. Düşünebiliyor musunuz, bir kişi hakkında kesin yargı kararı olmadan 10 yıl tutuk

 Deprem gibi karar
\n CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında MYK da son ekonomik gelişmelerin ele alındığını ifade etti. Ekonomide yaşanan tablonun sorumlusunun AK Parti hükümeti olduğunu ifade eden Koç, hükümetin ise faiz lobisi gibi farklı yerleri işaret ettiğini dile getirdi. Bu iktidarın ve Başbakan ın, ülkeyi yönetme yetisini kaybettiğini savunan Koç, Başbakan ın sağlıklı kararlar alamadığını öne sürdü.
\n
\n  
\n
\n 40 FİRE AZ DEĞİL
\n
\n Koç, Meclis Başkanlığı seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, BDP nin desteğine rağmen 40 a yakın AK Parti milletvekilinin fire verdiğini belirtti. Çiçek in 299 oyla seçildiğini hatırlatan Koç, Tayyip Erdoğan sonrası fetret dönemine hazırlanan bir AK Parti var. Tayyip Erdoğan sonrası AK Parti de safların belirleniyor olduğu görülüyor iddiasında bulundu. 
\n
\n Cemil Çiçek e verilen oylarda yaşanan düşüşe dikkat çeken Koç, Başbakan ın çiçeğine su vermediler. 40 a yakın fire az bir rakam değil diye konuştu.
\n
\n Diyarbakır ın Lice ilçesinde yaşanan olaylara değinen Koç, güvenlik güçlerinin kendi vatandaşlarına karşı silah kullanmasının kabul edilemez olduğunu ifade etti. Erdoğan ın, Lice olayının arkasında uyuşturucu var sözlerini eleştiren Koç, uyuşturucu, Hint keneviri gibi kolaycılığın ucuz yaklaşımlar olduğunu, Uludere de de aynı yaklaşımın sergilendiğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n AYM YE ELEŞTİRİ
\n
\n Anayasa Mahkemesi nin bireysel başvurulara yönelik ilk kez verdiği ihlal kararıyla ilgili bir soru üzerine Koç, Anayasa Mahkemesi nin hukuki karar almaktan öte siyasi iradenin talepleri doğrultusunda karar alan bir kurum noktasında olduğunu söyledi. Koç, Düşünebiliyor musunuz, bir kişi hakkında kesin yargı kararı olmadan 10 yıl tutuklanabileceği Anayasa Mahkemesi tarafından karara bağlanıyor. Bunun daha sonra uluslararası yargı boyutu da var.Daha önce AİHM, uzun tutukluluk ile ilgili müphem kararlar almıştı. Herhalde on yılı duyunca Strazburg da hafif çaplı bir deprem olacaktır diye konuştu. 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

1 CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

2 Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

3 Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

Van merkezli 6 ilde kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

4 Van merkezli 6 ilde kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

Tosya'da tır kazası: 1 yaralı

5 Tosya'da tır kazası: 1 yaralı

Jandarma, otomobilde tarihi eser ile tüfek ele geçirdi

6 Jandarma, otomobilde tarihi eser ile tüfek ele geçirdi

Bolu'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

7 Bolu'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

Bayrampaşa'da feci olay: 3 ölü

8 Bayrampaşa'da feci olay: 3 ölü

Metruk binada çıkan yangın korkuttu

9 Metruk binada çıkan yangın korkuttu

Beykoz'da film seti olarak kullanılan metruk bina yandı

10 Beykoz'da film seti olarak kullanılan metruk bina yandı