50 yıllık köprü özlemi bitiyor

Samsun İl Özel İdaresi tarafından yatırım programına alındıktan sonra bu yıl yapımına başlanan ve Çarşamba’nın Dikbıyık beldesini 15 köye bağlayan köprünün inşaatı devam ediyor\r\n

50 yıllık köprü özlemi bitiyor
\n Samsun İl Özel İdaresi tarafından 2013 yılı yatırım programına alınan Çarşamba’nın Dikbıyık beldesini 15 köye bağlayan Abdal Irmağı üzerine yapılan köprünün inşaatı devam ediyor. Yaklaşık 50 yıl önce Devlet Demir Yolları tarafından ırmak üzerindeki geçişi sağlamak amacıyla yapılan ve bir tarafı demir yolu, diğer tarafı ise tek şeritli bir yol olan köprü, civar köyler tarafından kullanılmaktaydı. Yalnızca bir aracın geçtiği köprü vatandaşlar açısından da büyük tehlike oluşturuyordu. Çevredeki vatandaşlardan alınan bilgiye göre yaklaşık, 50 yıldır Dikbıyık beldesini, Ağcagüney beldesinin yanı sıra 15 köye bağlayan demir yolu köprüsü kullanılıyordu. Samsun İl Özel İdaresi’nin 2013 yılı yatırım programı kapsamında inşasına başlanan köprü 50 yıllık özleme son veriyor.
\n
\n AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Mehmet Köse ve AK Parti İl Genel Meclisi Üyeleri köprü inşaatını yerinde inceledi. Köse, Köylülerimiz için kangren olmuş sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz. 50-60 yıldır dillendirilen bu sorunların çözümleri için uğraşıyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb