DARBELER KABUL EDİLEMEZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mısır da yapılan darbeyle ilgili değerlendirmede bulundu. Kılıçdaroğl,u Askeri darbeler hiçbir zaman kabul edilemez. Eğer siz uzlaşmayı bir tarafa bırakır, benim dediğim olsun derseniz yüz binlerce kişiyi Tahrir Meyd

DARBELER KABUL EDİLEMEZ
\n Demokrasiyi sadece sandıktan ibaret sananların yanıldıklarını gördüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, “Çoğulculuk denen bir kavram var. Herkesin taleplerine ülkeyi yönetenlerin kulak kabartması gerekiyor. Taleplere duyarsız kalmak, onları görmezden gelmek, benim oy çokluğum var, ben istediğimi yaparım demek artık günümüzde geçerli değildirö dedi. Kılıçdaroğlu, “Askeri darbeler hiçbir zaman kabul edilemez. Hele 21.yüzyılda toplumları şekillendirmek için askeri darbeler yapmak doğru değildir ve kabul edilmemesi gerekir. Demokrasi aynı zamanda bir uzlaşma rejimidir. Uzlaşma kültürü vardır demokrasilerde insanlar bir araya gelmeli düşünceleri bağlamında oturmalı, konuşmalı, tartışmalı ve uzlaşmalıdır. Eğer siz uzlaşmayı bir tarafa bırakır, benim dediğim olsun derseniz yüz binlerce kişiyi Tahrir Meydanı ndan uzaklaştıramazsınız. Umuyorum demokrasi galip gelir. Aklın sağduyusu galip gelir. Bir an önce demokrasiye geçerler ve yeniden çok partili rejimle karşı karşıya gelir Mısır halkı diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n GEZİ PARKI
\n
\n  
\n
\n Gezi parkındaki eylemcilerle ilgili fezleke sorusuna Eğer Taksim Gezi olaylarıyla ilgili fezleke düzenlenmesi gerekiyorsa, bu fezlekelerin önce Erdoğan için düzenlenmesi gerekiyor diyen Kılıçdaroğlu, Halkı tahrik eden, aşağılayan, gençleri küçümseyen kişi Recep Tayyip Erdoğan dır ifadelerini kullandı. 
\n
\n  
\n
\n “TOPLUMUMUZUN HİÇBİR KESİMİ 
\n
\n ASKERİ DARBE İSTEMİYOR
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu gazetecilerden birinin Mısır daki darbenin Türkiye ye etkisini sorması üzerine şu açıklamayı yaptı: Bizim demokrasi kültürümüzün daha fazla geliştiğine inanıyorum. Toplumumuzun hiçbir kesimi askeri darbe istemiyor. Askerlerin şu veya bu şekilde demokratik yaşama müdahale istemiyor. En temel sorunumuz hükümetin dayatmacı anlayışı. Bu dayatmacı anlayış toplumun hiçbir kesimi tarafından kabul edilmiyor. Gençler bu konuda gerekli dersi verdiler. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere hem yetkili makamlar hem de siyasal partilerin gerekli dersleri çıkarması gerekir. Bu konuda anlayışsızlığını ortaya koyan bir kişi var. O kişinin adı da Recep Tayyip Erdoğan. Umuyorum oda yakın bir gelecekte gençleri anlar. Bireysel hak ve özgürlüklerin öneminin kavrar ve topluma dayatmacı bir anlayışla yaklaşmaz. Toplumu yüzde 50 yüzde 50 diye bölmez. Toplumun yüzde birinin bile önemi vardır. Siz toplumu ayrıştırırsanız, toplumu bölerseniz çatışmayı beslersiniz, çatışma kültürünü beslersiniz. Bu da demokrasiye zarar verir.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlular dikkat! Yağışlı hava geri geliyor

1 Samsunlular dikkat! Yağışlı hava geri geliyor

Samsunspor tribünleri dolmayınca, sakallarını kesti

2 Samsunspor tribünleri dolmayınca, sakallarını kesti

Samsun'da sağlık müdürünün babası ölü bulundu

3 Samsun'da sağlık müdürünün babası ölü bulundu

Samsun'da 16 yıl sonra sağlığına kavuştu

4 Samsun'da 16 yıl sonra sağlığına kavuştu

Samsunspor'dan huzurevi sakinlerine jest

5 Samsunspor'dan huzurevi sakinlerine jest

Samsun'da ev yangını

6 Samsun'da ev yangını

Fındık fiyatları ne kadar? 27 Ocak Pazartesi il il fındık fiyatları

7 Fındık fiyatları ne kadar? 27 Ocak Pazartesi il il fındık fiyatları

Samsun'daki cinayetin zanlısıyla ilgili şok iddia

8 Samsun'daki cinayetin zanlısıyla ilgili şok iddia

Samsunspor'a şampiyonluk yakışır

9 Samsunspor'a şampiyonluk yakışır

Samsun dahil 12 ilde FETÖ baskını: 14 kişi yakaladı

10 Samsun dahil 12 ilde FETÖ baskını: 14 kişi yakaladı

hızWeb