Filmlerin Samsunlu kötü adamı konuştu

Karakter oyuncusu Sedat Erdiş, Samsun da 1. Tiyatro Köyü Buluşması na katıldı ve yeni film projeleri hakkında bilgi verdi.

Filmlerin Samsunlu kötü adamı konuştu
\n Karadeniz e Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği Derneği tarafından 1. Tiyatro Köyü Buluşması düzenlendi. Samsun un Atakum ilçesi Çakırlar Korusu nda düzenlenen etkinliğe son yılların sinema ve dizi filmlerin vazgeçilmez karakter oyuncusu Sedat Erdiş de katıldı. Filmlerin kötü adamı Sedat Erdiş, memleketi Samsun da olmanın ve 1. Tiyatro Köyü Buluşması nda yer almanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n Tiyatro, sinema ve dizi filmlerinin son 10 yıldır Samsun dan dışa açılan tek sanatçısı olduğunu belirten Sedat Erdiş, Parmaklıklar Ardında dizisi ile başlayıp 30 bölüm oynadıktan sonra Zoraki Başkan da 5 bölüm, Arka Sokaklar dizisi, Beyazıt Öztürk ile birlikte Yalan Dünya , ardından Kurtlar Vadisi Pusu da 4 bölüm Tüğgeneral Sedat karakterini canlandırdım. Onun hemen ardından Tatar Ramazan filminin birinci bölümünde misafir sanatçı olarak oynadım, Şefkat Tepe dizisinden teklif geldi. 20 bölümdür de Şefkat Tepe de rol alıyorum. Önümüzde yeni projeler var, 4 ayrı dizi teklifi var. İçinden birini değerlendireceğim. Ancak, Görüş Günü Kadınları biraz daha öne çıkmış durumda. İki tane sinema filmimiz var. Birini Nevşehir de, biri ise İzmit te çekilecek. Hacıosman ve Denizden Gelen Çığlık filmleri. Denizden Gelen Çığlık gerçek bir hikaye. 1952 yılında Körfez’de Batan Üsküdar Gemisi ndeki deniz kazasında 300 kişi hayatını kaybetmişti. Onun hikayesi çekilecek. Filmi Azeri yönetmen yönetecek. Projelerimiz bunlar dedi.
\n
\n Karadeniz e Kıyısı Olan Tiyatrolar Birliği nin Türkiye de çok örneği görülmemiş bir buluşma gerçekleştirdiğini ifade eden Sedat Erdiş, 1. Tiyatro Köyü Buluşması nda misafirim. Burada akademisyenler tarafından keyifli atölye çalışması yapılıyor. Zonguldak tan Artvin’e kadar tüm Karadeniz de kıyısı olan tiyatroların buluşma noktası. Gerçek anlamda tiyatro sanatının bilinçlendirmek. İstanbul, Ankara ve İzmir dışında Karadeniz illerinde çok bilinçli tiyatro yapılmıyor. KATİB Başkanı Cem Kaynar, Türkiye nin bilinen akademisyenlerini Samsun a getirip burada drama ve atölye çalışmalarını ve bilgilerini birçok tiyatro sanatçısı adına uygulamalı olarak gösteriyor. Paneller yapılıyor. Karadeniz deki ve ülkedeki tiyatronun durumu ve tiyatro hangi aşamadan geçerse daha iyi algılanabilir? Tiyatrocular bu şekilde bilinçlendiriyorlar diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Nişanlı çifti trafik kazası ayırdı

1 Nişanlı çifti trafik kazası ayırdı

Jandarma uyuşturucuya geçit vermiyor: 10 gözaltı

2 Jandarma uyuşturucuya geçit vermiyor: 10 gözaltı

Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

3 Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

CHP'nin Besni ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

4 CHP'nin Besni ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

Üsküdar'da otomobil bariyerlere çarptı; 1 yaralı

5 Üsküdar'da otomobil bariyerlere çarptı; 1 yaralı