SİYAH, Tanzanya dan döndü

\r\nSamsun merkezli tek uluslararası yardım kuruluşu olan Samsun İnsani Yardım Hareketi, bir süre önce Tanzanya ve Zanzibar adasında yapımına başladığı sağlık merkezi ve su kuyuları projelerini tamamlayarak Samsun a döndü

SİYAH, Tanzanya dan döndü
\n Siyah hareketi ekibi, Tanzanya nın Zanzibar adasında yapımını üstlendiği sağlık merkezi ve dört adet su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi. Siyah Başkanı İdris Akdin, Türk halkının bölge için yaptığı yardımların gelecekte Türkiye için büyük avantajlar yaratacağını, karşılıksız yapılan iyiliklerin daha güzel geri dönüşler sağlayacağını söyledi. Akdin, orta Afrika nın iki önemli bölgesinde faaliyetlerini yoğunlaştırdıklarını kaydererek, Samsun için Ruanda ve Zanzibar adası bir hareket merkezi haline getirilmektedir. Çünkü bu bölgeler sömürgeleşmenin daha az tahrip ettiği yerler olması nedeni ile Afrika nın geleceği için bir umut vahası haline getirilebilir dedi.
\n
\n  
\n
\n PROJELER TAMAM
\n
\n SİYAH Başkanı Akdın, başlattıkları her ailenin bir yetimi olsun çalışması ile özellikle Zanzibar da 80 yetimin bakımını Samsunlu hayır severlerin üstlenildiği, toplamda ise Türkiye de ve Dünyanın çeşitli bölgelerinde 130 yetime sahip çıkıldığını, okulların açılması ile birlikte her sınıfın bir yetimi olsun kampanyası başlatılacağı ifade etti. Akdin,  Ruanda daki 50 müslüman aileye Samsunluların desteğiyle birer çift keçi hediye edildiğini, keçilerin ailelere Ramazan ayında teslim edileceğini söyledi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Adıyaman Cezaevi'ndeki depremzede mahkumlar İslahiye'de

1 Adıyaman Cezaevi'ndeki depremzede mahkumlar İslahiye'de

hızWeb