HALK OTOBÜSLERİNE REKLAM YASAĞI

Samsun Özel Halk Otobüsçüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Kızıldemir, özel halk otobüslerinde eylül ayı itibariyle reklam giydirmesinin sonlandırılacağını söyledi.\r\n

HALK OTOBÜSLERİNE REKLAM YASAĞI
\n Filosunda 106 araç ile sabah saat 06.00’dan gece saat 23.15’e kadar günlük 40 bin yolcu taşıyan özel halk otobüsleri, eylül ayından sonra tek tipte boyanacak. Konu hakkında bilgi veren Samsun Özel Halk Otobüsçüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Kızıldemir, 9. aydan itibaren reklam giydirilmiş halk otobüsü kalmayacağını kaydetti. Kızıldemir, “Biz reklamları gelir getirsin diye almıştık ama otobüslerimizin modelleri yüksek olmasına rağmen, çok kirli görünüyorlar ve çevre kirliliği oluşturuyorlar. Ondan dolayı reklamları sonlandırıyoruz. Eylül ayına kadar tüm araçlarımız aynı modelde, aynı tipte boyanacak. Güzel bir şekilde, temiz bir şekilde Samsun halkına hizmet vermeyi düşünüyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n Aylık ortalama 1 milyon 100 binin üzerinde yolcu taşıdıklarını belirten Kızıldemir, “2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar 7.5 milyon taşıdıklarını belirtti. Tramvayın hizmete girmesinden sonra 60 bin yolcudan, 40 bin yolcuya düştüklerini dile getiren Kızıldemir, “Araçlarımız 9 metre, 7 metre ve 12 metre ölçülerinde. Verimli hatlara, yolcusu yoğun hatlarda 12 ve 9 metrelik araçlarımızı çalıştırıyoruz. Yolcusu az olan hatlara da 7 metrelik araçları çalıştırıyoruz. Yolcusu olmayan yere büyük aracımızı gönderdiğimizde zarar ediyoruz. Yolcusu olan yere 7 metrelik aracı gönderdiğimizde de vatandaşa rahatsızlık veriyoruz. Ondan dolayı yolcunun rahat taşınması ve ekonomik olması için bu kararı aldık ve şikayetleri sona erdirdik” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Halk otobüslerinde 2 yıldır zam olmadığını ifade eden Mustafa Kızıldemir, “Akaryakıta çok yüksek zam yapıldı. Ondan dolayı artık kazancımız düştü. Kazancımız düştüğünden dolayı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) zam yapılması için dilekçe ile müracaatımızı yaptık. UKOME’nin kararı doğrultusunda yüzde 7’lik bir zam beklemekteyiz” şeklinde konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun merkez ve ilçelerine kar yağışı uyarısı

1 Samsun merkez ve ilçelerine kar yağışı uyarısı

Samsun'da kar yağışı hangi bölgelerde etkili olacak?

2 Samsun'da kar yağışı hangi bölgelerde etkili olacak?

Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 2 yaralı

3 Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 2 yaralı

Samsun'da yüzde 50 ölüm riski olan hastayı 4 günde iyileştirdiler

4 Samsun'da yüzde 50 ölüm riski olan hastayı 4 günde iyileştirdiler

Fındık fiyatları ne kadar? 23 Ocak Perşembe il il fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 23 Ocak Perşembe il il fındık fiyatları

Karadeniz'den kar manzaraları

6 Karadeniz'den kar manzaraları

Evini yaktı, içeride elindeki bıçakla polis ve itfaiyenin girmesine engel oldu

7 Evini yaktı, içeride elindeki bıçakla polis ve itfaiyenin girmesine engel oldu

Akhisar'da meydana gelen depremin şiddeti kameraya yansıdı

8 Akhisar'da meydana gelen depremin şiddeti kameraya yansıdı

OMÜ Olimpik Yüzme Havuzu'na ödül

9 OMÜ Olimpik Yüzme Havuzu'na ödül

MHP Gürsu İlçe Başkanı Beysir hayatını kaybetti

10 MHP Gürsu İlçe Başkanı Beysir hayatını kaybetti

hızWeb