HALK OTOBÜSLERİNE REKLAM YASAĞI

Samsun Özel Halk Otobüsçüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Kızıldemir, özel halk otobüslerinde eylül ayı itibariyle reklam giydirmesinin sonlandırılacağını söyledi.\r\n

HALK OTOBÜSLERİNE REKLAM YASAĞI
\n Filosunda 106 araç ile sabah saat 06.00’dan gece saat 23.15’e kadar günlük 40 bin yolcu taşıyan özel halk otobüsleri, eylül ayından sonra tek tipte boyanacak. Konu hakkında bilgi veren Samsun Özel Halk Otobüsçüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Kızıldemir, 9. aydan itibaren reklam giydirilmiş halk otobüsü kalmayacağını kaydetti. Kızıldemir, “Biz reklamları gelir getirsin diye almıştık ama otobüslerimizin modelleri yüksek olmasına rağmen, çok kirli görünüyorlar ve çevre kirliliği oluşturuyorlar. Ondan dolayı reklamları sonlandırıyoruz. Eylül ayına kadar tüm araçlarımız aynı modelde, aynı tipte boyanacak. Güzel bir şekilde, temiz bir şekilde Samsun halkına hizmet vermeyi düşünüyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n Aylık ortalama 1 milyon 100 binin üzerinde yolcu taşıdıklarını belirten Kızıldemir, “2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar 7.5 milyon taşıdıklarını belirtti. Tramvayın hizmete girmesinden sonra 60 bin yolcudan, 40 bin yolcuya düştüklerini dile getiren Kızıldemir, “Araçlarımız 9 metre, 7 metre ve 12 metre ölçülerinde. Verimli hatlara, yolcusu yoğun hatlarda 12 ve 9 metrelik araçlarımızı çalıştırıyoruz. Yolcusu az olan hatlara da 7 metrelik araçları çalıştırıyoruz. Yolcusu olmayan yere büyük aracımızı gönderdiğimizde zarar ediyoruz. Yolcusu olan yere 7 metrelik aracı gönderdiğimizde de vatandaşa rahatsızlık veriyoruz. Ondan dolayı yolcunun rahat taşınması ve ekonomik olması için bu kararı aldık ve şikayetleri sona erdirdik” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Halk otobüslerinde 2 yıldır zam olmadığını ifade eden Mustafa Kızıldemir, “Akaryakıta çok yüksek zam yapıldı. Ondan dolayı artık kazancımız düştü. Kazancımız düştüğünden dolayı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) zam yapılması için dilekçe ile müracaatımızı yaptık. UKOME’nin kararı doğrultusunda yüzde 7’lik bir zam beklemekteyiz” şeklinde konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 26 bin kişiye yeni iş

1 Samsun'da 26 bin kişiye yeni iş

 Erdoğan'a muhteşem karşılama

2 Erdoğan'a muhteşem karşılama

MHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş: Değerlendireceğiz

3 MHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş: Değerlendireceğiz

Size mahçup olmamak

4 Size mahçup olmamak

CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

5 CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

19 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

6 19 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Demir: 2019 tasarruf yılı olmalı

7 Demir: 2019 tasarruf yılı olmalı

Samsun'daki bu liseden mezun olan işsiz kalmıyor

8 Samsun'daki bu liseden mezun olan işsiz kalmıyor

Milletin adamı Samsun'a geliyor

9 Milletin adamı Samsun'a geliyor

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

10 Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret