Pideye gizli zam

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit bu sene Ramazan pidelerine zam yapmadıklarını ancak pide gramlarının azaldığını söyledi. Yiğit, sade pideyi 2 TL ye, yumurtalı pideyi ise 2.5 TL ye satacaklarını belirtti\r\n

Pideye gizli zam
\n Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit fırıncılara Ramazan pidelerinin fiyatlarını tebliğ ettiklerini açıkladı. Yiğit, Bu sene geçen seneye göre Ramazan pidelerinde fiyat farkı yok ama gram farkı var dedi.
\n
\n  
\n
\n GRAM KÜÇÜLDÜ
\n
\n Yiğit, un ve susama gelen zamların fırıncıları pide gramlarında küçültme yapmaya zorladığını belirterek, Fırıncılarımıza bu seneki Ramazan pidelerinin fiyatlarını tebliğ ettik. Geçen seneye oranla pide fiyatlarında artış yapmadık. Ancak gramlarını küçülttük. Çünkü una ve susama zam geldi. Susamın kilosu geçen sene 4.5 TL iken bu sene 7 TL ye kadar çıktı. Bir de işçilere verilen zamları da göz önüne aldığımızda pidenin gramını 500 gramdan 450 grama çekmek zorunda kaldık. Biz elimizden geldiğince halkımız için ucuz pide üretmeye ve pideyi ucuza satmayı amaçladık. Bu sene sade pide 2 TL, yumurtalı pide ise 2.5 Tl ye satılacak diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb