CELAL ALTUNKAYNAK YENİDEN

Samsunlu Yargıtay 6. Ceza Dairesi Başkanı Celal Altunkaynak, 288 üyenin oyuyla yeniden aynı dairenin başkanı seçildi\r\n

CELAL ALTUNKAYNAK YENİDEN
\n  
\n
\n Yargıtay Büyük Genel Kurulu nca, 1. ve 6. Ceza Daireleri ile 5. ve 18. Hukuk Daireleri Başkanlıkları için seçim yapıldı. 6. Ceza Dairesi Başkanlığı na Samsunlu Celal Altunkaynak yeniden seçildi.
\n
\n  
\n
\n Yargıtay’da görev süresi dolan daire başkanlığı için seçim yapıldı. 1. Ceza Dairesi, 5. Hukuk Dairesi ve 18. Hukuk Dairesi başkanlığına yeni isimler seçilirken, 6. Ceza Dairesi başkanı değişmedi. Yargıtay Üyesi Şerafettin İste 304 üyenin oyunu alarak 1. Ceza Dairesi Başkanlığına seçildi. 6. Ceza Dairesi Başkanı Celal Altunkaynak ise 288 üyenin oyuyla yeniden aynı dairenin başkanı seçildi. 5. Hukuk Dairesi Başkanlığına ise 299 üyenin oyunun alan Üye Naci Başsorgun seçildi. 18. Hukuk Dairesi Başkanlığına ise Mustafa Aysal seçildi. Aysal, 208 üyenin oyunu aldı.
\n
\n  
\n
\n CELAL ALTUNKAYNAK KİMDİR?
\n
\n Celal Altunkaynak, 15 Mart 1950 yılında Bafra da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden 1975 yılında mezun oldu. İstanbul hakim adayı olarak mesleğe başlayan Altunkaynak, sırasıyla Sivas, Silvan, Kangal, Türkeli, Gerze, Görele, Amasya Hakimliği ve Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulunmdu. 4 Şubat 1999 tarihinde Yargıtay Üyeliği ne seçilen Celal Altunkaynak, Yargıtay Altıncı Ceza Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken, 6 Temmuz 2009 tarihinde Yargıtay Büyük Genel Kurulunca Altıncı Ceza Dairesi Başkanlığına seçildi; ayrıca 2002-2006 yılları arasında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu asıl üyeliği ve 2004-2006 yıllarında da HSYK Başkanvekilliği yaptı. Altunkaynak, evli ve iki çocuk babasıdır.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

1 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Samsunspor'da hoca için kritik gün

2 Samsunspor'da hoca için kritik gün

23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

3 23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

Moralsiz Taner Taşkın idmanda

4 Moralsiz Taner Taşkın idmanda

Birlikte izlediler

5 Birlikte izlediler

Yenilikler bitmiyor

6 Yenilikler bitmiyor

Enes'e milli davet

7 Enes'e milli davet

Öfkeli baba öz kızını dört yerinden bıçakladı

8 Öfkeli baba öz kızını dört yerinden bıçakladı

Tahmin yapmıyorum artık

9 Tahmin yapmıyorum artık

Yücel Uyar: 'Kredimizi erken tükettik'

10 Yücel Uyar: 'Kredimizi erken tükettik'