Tarımda Avrupa birincisiyiz

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Avrupa da Fransa, İspanya ve İtalya yı geçtik. Bütün bunlar, tarımın büyük ülkeleriydi. Avrupa da 1. duruma geldik. Türkiye dünyanın 7. büyük tarım ekonomisine sahip bir ülkü oldu dedi\r\n

Tarımda Avrupa birincisiyiz
\n Adalet Mahallesi Muhtarı Kadir Durgut ve azaları ile Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Alper, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Hükümetin tarıma verdiği destek ve önemi anlatan Köktaş, Hükümetimiz bu sene çiftçi daha verimli üretim yapsın, maliyetlerini düşürsün, cebine biraz daha fazla para girsin diye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından 9 milyar lira karşılıksız nakdi hibe desteği ödendi. Bugün itibariyle bu yıl için ödenen 6 milyar 600 milyonu geçti. Yılın kalan altı ayında da diğer kısmını ödenecek. Şu ana kadar hasat yapılan yerlere baktığımızda; Türkiye nin tahmini buğday üretimi 22 milyon tonu bulması bekleniyor. Dünya buğday unu ihracatında Türkiye son 8 yılda ya birinci ya da ikincidir. Böyle bir aşamaya geldik diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n DÜNYADA 7. GÜÇ
\n
\n Köktaş konuşmasında şunları söyledi: Her geçen gün çiftçinin şartlarının iyileştiğini, randevulu hububat alımıyla vatandaşın kamyon üzerinde beklemesine, ekstra kamyon parası vermesine son verildi. Koyun-keçi varlığında da 10 yıl öncesinin rakamları aşıldı. Milletimizin bu değerlerini muhafaza etmek zorundayız. Yine bakanlığımızın aldığı tedbirlerle Türkiye, tarım hasılası bakımından dünyanın 7. büyük tarım gücü haline geldi. Avrupa da Fransa, İspanya ve İtalya yı geçtik. Bütün bunlar, tarımın büyük ülkeleriydi. Avrupa da 1. duruma geldik. Türkiye dünyanın 7. büyük tarım ekonomisi halinde. Bu politikalarla geleceğe güvenle bakıyoruz.  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

1 CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

2 Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

3 Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

Van merkezli 6 ilde kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

4 Van merkezli 6 ilde kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

Tosya'da tır kazası: 1 yaralı

5 Tosya'da tır kazası: 1 yaralı

Bolu'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

6 Bolu'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

Jandarma, otomobilde tarihi eser ile tüfek ele geçirdi

7 Jandarma, otomobilde tarihi eser ile tüfek ele geçirdi

Bayrampaşa'da feci olay: 3 ölü

8 Bayrampaşa'da feci olay: 3 ölü

Metruk binada çıkan yangın korkuttu

9 Metruk binada çıkan yangın korkuttu

Beykoz'da film seti olarak kullanılan metruk bina yandı

10 Beykoz'da film seti olarak kullanılan metruk bina yandı