Fırıncılardan zam savunması

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit, pide malzemelerine yüzde 17 lik zam geldiğini, ancak oda olarak bunun yüzde 11 ini uygulayıp, yüzde 6 lık kısmını halka yansıtmadıklarını söyledi\r\n

 Fırıncılardan zam savunması
\n Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit, Ramazan pidesinde fiyat ayarlaması yaptıklarını ve fırıncılara bu fiyatları tebliğ ettiklerini açıkladı. Yiğit, Pidenin hammaddelerine gelen zammı tüketiciye çok fazla yansıtmamaya çalışarak duyarlı davrandık dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n DAHA AZ ZAM YAPTIK
\n
\n Yiğit, pide yapımındaki malzemelere gelen zamlar nedeniyle pidenin gramını düşürdüklerini belirterek, Bu seneki Ramazan pidesi fiyatları geçen yıl ki Ramazan Ayı ndaki rakamlarla aynı. Ancak una, mayaya, yakıta, susama ve yumurtaya gelen yüzde 17 lik zammı pidede gram çekerek halka yansıttık. Yine de hammedeye yüzde 17 lik zam gelmesine rağmen biz oda olarak pideye yüzde 11 zam yaparak, yüzde 6 lık kısmını tüketicilerimize yansıtmadık. Bu da bizim halkımıza duyarlı davrandığımız anlamına gelir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HİJYENİK
\n
\n Yiğit, pide ve ekmek çeşitlerini gıda kodeksine uygun olarak ürettiklerini vurgulayarak, Biz fırıncılar pide ve ekmeklerimizi kaliteli ve hijyen olmasına dikkat ederek, toplum sağlığını tehdit etmeyecek şekilde üretip tüketiciye sunmaktayız. Ürettiğimiz ekmek ve pide çeşitlerimizi halkımız gönül rahatlığıyla tüketebilir şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

1 Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

Çaya düştüğü iddia edilen şahıs polis ekiplerini harekete geçirdi

2 Çaya düştüğü iddia edilen şahıs polis ekiplerini harekete geçirdi