Otistik engelliye ödenek yok

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, Atakum daki mera vasıflı arazide öğretilebilir ve otistik engelli çocuklar için eğitim kampusü yapmayı çok istediklerini ancak ödeneksizlikten kampusü inşaa edemekdiklerini söyledi

Otistik engelliye ödenek yok
\n  
\n
\n İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, Atakum Çobanözü Mahallesi nde 83 bin 572 metrekare alana sahip mera alanında, öğretilebilir ve otistik engelli çocuklar için özel eğitim okulları kampusü inşaa etmek istediklerini ancak arazinin ot bedeli 94 bin 21 TL nin ödenek olmadığı için yatırlamadığını kaydetti. Karakurt, Ödeneksizlikten çok arzuladığımız eğitim kampusunü inşaa edemedik dedi.
\n
\n  
\n
\n BÜTÇEDE YOK
\n
\n Karakurt Özel İdarenin ve Milli Eğitim Bakanlığı nın ödenek bulamadığı için mera alanına ot parası yatıramadığını belirterek, Atakum Çobanözü Mahallesinde 83 bin 572 metrekare alana sahip mera alanına 94 bin 21 TL ot parası ödenseydi, arazi mera vasfından çıkartılarak tapuya hazine adına tescil edilecekti. Ancak bu para ne verilen ilk 6 aylık sürede ne de sonraki 6 aylık sürede ödenebilmiştir. Halbuki Milli Eğitim Bakanlığı, Özel İdare ya da bir hayırsever o sahayı otostik engelli çocuklar için eğitime kazandırabilirdi. Ne Milli Eğitim Bakanlığı ne de Özel İdarenin bütçesinde böyle bir ödenek bulunmadığı için mera alanını eğitime kazandıramadık. İl Genel Meclisi olarak biz bu alanın eğitim kampusü olmasını çok arzulamaştık. Ancak artık bu alanda asla eğitim kampusü yapılamayacak diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BÜYÜKŞEHİR İLGİLENİYOR
\n
\n Büyükşehir belediyesinin mera alanı ile ilgilendiğini vurgulayan Karakurt, Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü nce belirtilen bilgiye göre, bu alanda büyükşehir belediyesinin imar planı yapması söz konusu. Ya da büyükşehir burayı belediye hizmet alanı olarak da kullanabilir. Daha hiçbir şey net değil. Neler olacağını zaman gösterecek ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan İsmail Uyanık Samsun'a dönmek istedi

1 Başkan İsmail Uyanık Samsun'a dönmek istedi

Tepkiler çığ gibi

2 Tepkiler çığ gibi

Samsun'da sigaraya ceza yağdı

3 Samsun'da sigaraya ceza yağdı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Düğüm çözülüyor'

4 İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Düğüm çözülüyor'

22 Ocak Salı Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

5 22 Ocak Salı Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Hedefteki isim Taner Taşkın

6 Hedefteki isim Taner Taşkın

Samsun'daki 1200 yıllık dev çınar vatandaşların uğrak yeri olacak

7 Samsun'daki 1200 yıllık dev çınar vatandaşların uğrak yeri olacak

Samsunspor'da zorunlu revizyon

8 Samsunspor'da zorunlu revizyon

Dışarıda kaldılar

9 Dışarıda kaldılar

İYİ Parti Salıpazarı adayı belli oldu

10 İYİ Parti Salıpazarı adayı belli oldu