Yeraltında kaçak akaryakıt!

Samsun da polisin 10 gün önce yaptığı Türkiye nin en büyük akaryakıt vurgunu operasyonunun ayrıntıları belli olmaya başladı. 4 ayrı istasyonda yapılan kazılarda, 15 yasal olmayan kaçak akaryakıt tankı ortaya çıktı\r\n

Yeraltında kaçak akaryakıt!
\n Samsun da Vali Hüseyin Aksoy a gönderilen bir ihbar mektubu ile düğmeye basılan ve yaklaşık 1.5 yıl süren teknik takip sonucunda, bu güne kadar Türkiye de yapılmamış bir kaçak akaryakıt operasyonuna İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi imza attı.  Samsun un Kavak ve Terme ilçeleri ile Amasya, Çorum, Manisa, Tokat ve İstanbul da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan 17 kişiden, çete lideri olduğu iddia edilen M.Ş. ile birlikte M.A., H.S., T.A., C.T., M.B.U.,M.A. ve A.K. tutuklandı.
\n
\n  
\n
\n GEZİCİ MARKER KULLANILDI
\n
\n Samsun un Terme İlçesi nde 2, Kavak İlçesi nde ise 2 akaryakıt istasyonunda kazı çalışması başlatan ekipler, operasyonda Türkiye de bir ilke daha imza attı. Enerji Piyasası Denetlmeme Kurulumu na (EPDK) ait Gezici Ulusal Marker Referans Cihazı (GUMREF) kullanıldı. Bulunan tanklardaki akaryakıtlar anında bu araçta analizleri yapılarak kaçak olup olmadıkları anlaşıldı. Yapılan operasyon kapsamında 17 bin 650 litre solvent ve madeni yağ katkılı yakıt, 33 bin 460 litre menşei belli olmayan motorin, bin litre menşei belli olmayan benzin, 20 bin litre LPG, 15 yasal olmayan gfizli akaryakıt tankı ile son bir ayda yazar kasa ve otomosyon sisteminden geri dönüşü tespit edilen 2 bin 517 bin 500 litre motorin satışı yapıldığı tespit edildi. 
\n
\n  
\n
\n 35 MİLYONLUK VERGİ KAYBI
\n
\n Sadece 4 istasyonda 35 milyon vergi kaybının ortaya çıkarıldığı operasyon kapsamında M.Ş. nin ve ailesinin tüm malvarlığına tedbir konulduğu, istasyonlara ise yargılama sonuna kadar hiçbir faaliyet yapılmamak kaydıyla mühürlendiği belirtildi. 
\n
\n  
\n
\n Bayram OK
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

1 16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

2 Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Samsunspor fırsat peşinde

3 Samsunspor fırsat peşinde

Aytaç Sulu oynayacak mı?

4 Aytaç Sulu oynayacak mı?

Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

5 Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

6 Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

Samsun'da intihar şüphesi! Kayıp genç aranıyor

7 Samsun'da intihar şüphesi! Kayıp genç aranıyor

Oğuzhan Erbaa'da

8 Oğuzhan Erbaa'da

 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

9 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

Küpürlerle Samsun'u şiddet kenti ilan ettiler

10 Küpürlerle Samsun'u şiddet kenti ilan ettiler