Uluslararası Eko-Okul programına dahil oldu

Samsun Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu, Uluslararası Eko-Okul programına kabul edildi. Davut Numanoğlu, Gülsüm Sami nin Türkiye genelinde programa dahil edilen 20 okul arasındaki 2 resmi okuldan birisi olması ayrıca gurur verici dedi

Uluslararası Eko-Okul programına dahil oldu
\n Samsun Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu, 53 ülkenin dahil olduğu uluslararası bir program olan Eko-Okul programına, Türkiye den dahil edilen 20 okul arasına girmeyi başardı. Gülsüm Sami nin bu okullar arasındaki 2 resmi okuldan biri olduğunu hatırlatan İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Bu durum bizleri ayrıca sevindirdi ve gururlandırdı dedi.
\n
\n  
\n
\n 53 ÜLKE KATILIYOR
\n
\n Avrupa Çevre Eğitim Vakfı nın(FEEE) Toyota Avrupa işbirliğiyle Türkiye dahil 53 ülkede gerçekleştirdiği Eko-Okul programı,  Çevre ve Yenilikçi Fikirler Uluslararası Yarışması ile devam ediyor. Türkiye de Türkiye Çevre Eğitim Vakfı nın(TURÇEV) yürüttüğü yarışmaya Sürdürülebilir Ulaşım adlı çevre projesiyle katılan Samsun Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu, programa dahil edildi. Programa Türkiye’de kabul edilen 20 okul arasında 2 resmi okuldan birisi olan Gülsüm Sami Kefeli nin bu başarı Samsun eğitim camiasında sevinçle karşılandı.
\n
\n  
\n
\n DAHA ÇOK HİBE
\n
\n Projeyi hazırlayan öğrencilerini kutlayan Okul Müdürü Necdet Bal, Okulumuz ilk etapta belli bir hibe aldı. Daha büyük hibeler alabilmek için harcamalar yaparak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Amacımız hem okulumuzu, hem öğrencilerimizi hem de öğretmenlerimizi İlkadım ilçemizde, Samsun’da ve Türkiye’de söz sahibi yapmaktır dedi.
\n
\n  
\n
\n FEDAKARLIK GÖSTERİYORUZ
\n
\n Uluslararası bir programa dahil olarak hibe almaya hak kazanan Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu’nu kutlayan İlçe Millî Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu ise, Okullarımız, çevremiz ve ülkemizin çevre bilinciyle donanmış insanlara ihtiyacı vardır. Sürdürülebilir kalkınma ve çevre yönetimi hepimiz için çok önemlidir. Öncelikle bu bilincin öğrencilerimize verilmesi gerekir. Daha yaşanabilir, daha temiz, daha gelişmiş bir ülke için duyarlılık adına her türlü fedakarlığı göstermeliyiz. Gülsüm Sami Kefeli öğrencileri bizlere büyük gurur yaşattı diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n aria-busy=
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n aria-busy=
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n aria-busy=
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

1 Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

2 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Samsunspor'da hoca için kritik gün

3 Samsunspor'da hoca için kritik gün

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

4 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Aday adayından örnek tavır

5 Aday adayından örnek tavır

Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

6 Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

Yenilikler bitmiyor

7 Yenilikler bitmiyor

Moralsiz Taner Taşkın idmanda

8 Moralsiz Taner Taşkın idmanda

İshak Taşçı: 'Verdiğim sözün arkasındayım'

9 İshak Taşçı: 'Verdiğim sözün arkasındayım'

Samsun'da küçük çocuğu serviste unutan şoför ve hostes gözaltında

10 Samsun'da küçük çocuğu serviste unutan şoför ve hostes gözaltında