2 BİN POLİSLE BASKIN!

Aralarında özel harekatçıların da olduğu yaklaşık 2 bin polisin katıldığı operasyonda, başkentteki 170 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi

2 BİN POLİSLE BASKIN!
\n Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, suç örgütüne yönelik düzenlenen şafak operasyonunda 61 kişi gözaltına alındı.
\n
\n  
\n
\n Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, farklı tarihlerde işlenen 7 cinayetle ilgilerinin bulunduğu öne sürülen bir suç örgütünü takibe aldı. Polis, zanlıların, geçen yıl Akay Caddesi ndeki bazı gece kulüplerine silahlı saldırı, gasp, hırsızlık ve yağma gibi çok sayıda suça karıştıkları öne sürülen uyuşturucu kaçakçısı Arif Ö, Kadir İ. ve Levent Ç. ile bağlantılı olduklarını tespit etti.
\n
\n  
\n
\n Yaklaşık 1 yıl süren teknik ve fiziki takibin ardından Ankara Cumhuriyet Savcısı nın talimatıyla harekete geçen güvenlik güçleri, çoğu Çinçin, Yenidoğan ve Hıdırlıktepe deki 170 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay ın helikopterle havadan yönettiği, emniyetin farklı birimlerinden yaklaşık 2 bin polisin katılımıyla düzenlenen operasyonda Çinçin, Yenidoğan ve Hıdırlıktepe ablukaya alındı. Polis, Mamak, Pursaklar ve Çankaya da da bazı evlere baskın yaptı.
\n
\n Akrep tabir edilen zırhlı araçların da kullanıldığı operasyonda güvenlik güçleri, Çinçin, Yenidoğan ve Hıdırlıktepe nin tüm giriş ve çıkışlarını tuttu. Zanlılara ait evlere, kapıları kırarak giren özel harekat polisleri ile asayiş ve narkotik ekipleri, eğitimli köpeklerin de yardımıyla evlerin gizli bölmelerinde silah ve uyuşturucu aradı.
\n
\n  
\n
\n 61 KİŞİ YAKALANDI
\n
\n Operasyonda, uyuşturucu ticareti, gasp, hırsızlık ve yağma gibi çok sayıda suça karışan Arif Ö. ile Kadir İ nin liderliğini yaptığı organize suç örgütüne mensup oldukları iddia edilen 61 kişi gözaltına alındı.
\n
\n Zanlıların kaldıkları yerlerde yapılan aramalarda değişik çap ve markada çok sayıda silah, mermi ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Polisten kaçmak isteyen bazı zanlılar, helikopterden tespit edilerek yakalandı. Operasyonun halen devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. Suç örgütünün elebaşı konumundaki Kadir İ. ve Levent Ç nin de gözaltına alınanlar arasında bulunduğu kaydedildi.
\n
\n Gözaltına alınanlar, sağlık kontrolünün ardından ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

1 16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

2 Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Samsunspor fırsat peşinde

3 Samsunspor fırsat peşinde

Aytaç Sulu oynayacak mı?

4 Aytaç Sulu oynayacak mı?

Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

5 Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

6 Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

Samsun'da intihar şüphesi! Kayıp genç aranıyor

7 Samsun'da intihar şüphesi! Kayıp genç aranıyor

Oğuzhan Erbaa'da

8 Oğuzhan Erbaa'da

Küpürlerle Samsun'u şiddet kenti ilan ettiler

9 Küpürlerle Samsun'u şiddet kenti ilan ettiler

Samsun'da otomobil vitrine girdi

10 Samsun'da otomobil vitrine girdi