Girişimciye 100 TL’lik destek

KASİF Başkanı Osman Reis, girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanların bir işyeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe, 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL destek almaya hak kazanacaklarını söyledi\r\n

Girişimciye 100 TL’lik destek
\n KASİF Gençlerin Girişimcilik ve Geleceklerini Destekleme Projesi kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimleri devam ediyor.  Girişimcilik eğitimlerinden 18-30 yaş arası kendi işini kurmak isteyen ve bir iş fikri olan gençler ücretsiz olarak yararlanabilecek. Temmuz ve ağustos aylarında Samsun’da açılacak girişimcilik eğitimleriyle kurs vereceklerini belirten KASİF Başkanı Osman Reis  “Bir iş fikri olan, kendi işini kurmak isteyen 18-30 yaş arası gençler girişimcilik kurslarına katılabilirler. Kursları ücretsiz olarak düzenliyoruz. Benim de bir iş fikrim var ben de kendi işimi kurmak istiyorum diyen gençlerin bu fırsatı kaçırmamaları gerekiyor dedi.
\n
\n  
\n
\n GENÇLERE BAŞVURU ÇAĞRISI 
\n
\n Girişimcilik eğitimlerine başvurmak isteyen adayların www.kasifgirisimcilikakademisi.com adresinden başvurularını yapmaları gerektiğini ifade eden Osman Reis, “Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar bir işyeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe, 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL destek almaya hak kazanacaklar” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n DONANIMLI YENİ GİRİŞİMCİLER
\n
\n Türk insanının girişimci bilindiğini ama Türkiye’deki girişimcilik oranının maalesef düşük olduğunu vurgulayan KASİF Başkanı Osman Reis, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan girişimcileridir. Biz de federasyon olarak genç girişimci adaylarına büyük önem veriyoruz. Hedefimiz; piyasaya donanımlı yeni girişimcileri kazandırmak. İş planı hazırlamasını bilen, fizibilite çalışması yapabilen nitelikli girişimci oranını ne kadar arttırabilirsek o ölçüde hızlı kalkınırız. Federasyon olarak son bir yılda 300 kişiye girişimcilik eğitimi verdik. Hedefimiz; Ağustos ayı sonuna kadar 120 kişiye daha girişimcilik eğitimi vereceğiz” dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

MHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş: Değerlendireceğiz

1 MHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş: Değerlendireceğiz

Samsun'da 26 bin kişiye yeni iş

2 Samsun'da 26 bin kişiye yeni iş

 Erdoğan'a muhteşem karşılama

3 Erdoğan'a muhteşem karşılama

Size mahçup olmamak

4 Size mahçup olmamak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Samsun'da

5 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Samsun'da

Samsun'daki bu liseden mezun olan işsiz kalmıyor

6 Samsun'daki bu liseden mezun olan işsiz kalmıyor

Milletin adamı Samsun'a geliyor

7 Milletin adamı Samsun'a geliyor

O tesis şart

8 O tesis şart

19 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

9 19 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

10 CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı