Rektör Akan dan çağrı

OMÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Akan, üniversitenin resmi internet sitesinden üniversite adaylarına mesaj yayınladı. Akan, tercih yapacak olan üniversite adaylarına “OMÜ’de sizi aramızda görmek istiyoruz” diye çağrıda bulundu

Rektör Akan dan çağrı
\n  
\n
\n OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, tercih yapacak olan üniversite adaylarına seslenerek “OMÜ’de sizi aramızda görmek istiyoruz” dedi. Türkiye’de yükseköğretim okuma oranının her yıl arttığını belirten Rektör Akan, “Bu nedenle, birçok yeni üniversite açılmış olmasına rağmen talep azalmamaktadır.Üniversite eğitimi almak isteyen gençler artık istihdam imkanını öncelemektedirler. Üniversite yıllarını iyi eğitim veren bir bölümde geçirmek çok önemli. Nitelikli bir eğitimin yanı sıra, hayatınızın bu en önemli yıllarını barınma ve geçinme sıkıntısı çekmeden, zamanı yollarda harcamadan, sosyal ve kültürel etkinliklere kolayca katılabileceğiniz bir ortamda yaşamanız da önemli ve önceliklidir. OMÜ, yetkinliği ve sayısı üst düzeyde öğretim elemanına sahiptir. Bin kişisi öğretim üyesi olmak üzere 2 bin 100’e ulaşan öğretim elemanı, ülkemizde çok az sayıda üniversitede bulunmaktadır. Derslikleri, laboratuarları, uygulama mekanları eksiksizdir. Üniversitemizde, 185 ön lisans-lisans diploma programı, 80 yüksek lisans ve 60’ı aşkın doktora programıyla her aşama ve türde eğitim ihtiyacı karşılanmaktadır” dedi.
\n
\n  
\n
\n OMÜ’nün birçok alanda Türkiye’nin ilk 10 üniversitesi içersinde olduğuna dikkat çeken Akan, “Erasmus, Mevlana ve Farabi gibi imkanlarla, yurt içi veya yurt dışında istediğiniz bir üniversitede bir yılınızı geçirebilirsiniz. Üniversitemizde, 70 değişik ülkeden bin 300’ü bulan uluslararası öğrenciyle tanışma, kültürlerini tanıma ve onlarla başta İngilizce olmak üzere başka bir dilin pratiğini yapma şansına sahip olacaksınız. Deniz ve ormanın kucaklaştığı kampuslarda, çok keyifli öğrencilik yıllarının sonunda rahatlıkla meslek sahibi olma şansına sahip bir OMÜ’lü olarak sizi de aramızda görmek istiyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İHA 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

1 CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

2 Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

Van merkezli 6 ilde kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

3 Van merkezli 6 ilde kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

4 Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

Tosya'da tır kazası: 1 yaralı

5 Tosya'da tır kazası: 1 yaralı

Bolu'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

6 Bolu'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

Jandarma, otomobilde tarihi eser ile tüfek ele geçirdi

7 Jandarma, otomobilde tarihi eser ile tüfek ele geçirdi

Bayrampaşa'da feci olay: 3 ölü

8 Bayrampaşa'da feci olay: 3 ölü

Metruk binada çıkan yangın korkuttu

9 Metruk binada çıkan yangın korkuttu

Beykoz'da film seti olarak kullanılan metruk bina yandı

10 Beykoz'da film seti olarak kullanılan metruk bina yandı