CHP-MHP İTTİFAKI MI?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, MHP ve CHP arasında yerel seçimlerde ittifak yapılacağı yönündeki iddialara cevap verdi\r\n

CHP-MHP İTTİFAKI MI?
\n CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP ve MHP arasında yerel seçimlerde ittifak yapılacağı iddialarıyla ilgili, CHP’ye resmi bir teklifin gelmediğini ve CHP’den de herhangi bir partiye resmi teklifin gitmediğini belirterek, “Bu iddialar üzerine ben şunları söyledim; ‘ben bir yurttaş Haluk Koç olarak bulunduğum yerde AK Parti’yi geriletmek için en makul, en mantıklı seçimi yapardım’ dedim. Kişisel görüşüm bu benim” dedi. 
\n
\n  
\n
\n YURTAŞ OLARAK KONUŞTUM
\n
\n CHP MYK, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, MYK devam ederken basın toplantısı düzenledi. Bir gazetede CHP-MHP arasında yerel seçimlerde ittifak yapılacağıyla ilgili iddiaların sorulması üzerine Koç, şunları söyledi:
\n
\n  
\n
\n CHP’ye böyle resmi bir teklif gelmiş değil. CHP’den de herhangi bir partiye resmi bir teklif götürülmüş değildir. Çeşitli senaryolar içerisinde değerlendirmeler oluyor. Ben sadece şunu ekledim; ‘ben bir yurttaş Haluk Koç olarak bulunduğum yerde AK Parti’yi geriletmek için en makul, en mantıklı seçimi yapardım’ dedim. Kişisel görüşüm bu benim. Yurttaş olarak benim de hakkım. İlle siyasetçi kimliğimle konuşacak değilim. Ama siyaset boyutunda CHP’ye böyle bir görüş ve teklif gelmemiştir. CHP’den de başka bir partiye böyle bir teklif götürülmemiştir.”
\n
\n  
\n
\n TARAF GAZETESİ NİN İDDİASI
\n
\n CHP ve MHP nin yerel seçimlerde ittifak yapacağı haberi Taraf Gazetesi nde yer aldı. Taraf ın haberine göre CHP ve MHP yerel seçimlere ittifak yapacak. İttifakın getirdiği tezlerin en başında AK Parti nin Ankara yı kaybedeceği yer alıyor. CHP sözcüsü Haluk Koç partiden bağımsız olarak konu ile ilgili kendi görüşünü dile getirdi. Haluk Koç yaptığı açıklamada ittifaka sıcak baktığını belirtti. Haluk Koç, AKP nin Türkiye ye giydirmek istediği deli elbisesine karşı ortak duyarlılık sergileyecek herkesin belli sorumluluklar taşıması gerektiği düşüncesindeyim dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Erhan Usta için ayağa kalktılar

1 Erhan Usta için ayağa kalktılar

Samsun'da kadın sürücü fren yerine gaza bastı: 1 yaralı

2 Samsun'da kadın sürücü fren yerine gaza bastı: 1 yaralı

Samsunspor'da 4 kadro dışı

3 Samsunspor'da 4 kadro dışı

Aday adaylığını çekti! Atakum o partinin

4 Aday adaylığını çekti! Atakum o partinin

Samsun'da polise pompalı tüfekli saldırı

5 Samsun'da polise pompalı tüfekli saldırı

Samsun'da patron çıldırdı! Duş almayan çalışanına...

6 Samsun'da patron çıldırdı! Duş almayan çalışanına...

Nükleer santral ile ilgili çarpıcı iddia! Santral gizleniyor

7 Nükleer santral ile ilgili çarpıcı iddia! Santral gizleniyor

18 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

8 18 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Samsunspor'da yolculuk günü

9 Samsunspor'da yolculuk günü

Samsun'da lise öğrencileri arasında bıçaklı kavga: 3 yaralı

10 Samsun'da lise öğrencileri arasında bıçaklı kavga: 3 yaralı