Ülkü Ocakları sandık istedi

Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, Atakum sahiline yapılması planlanan Protokol Cami nin yer seçimine tepki göstererek, Halkın da fikri alınmalı, gerekiyorsa sandığa gitmekten dahi kaçınılmamalı dedi\r\n

 Ülkü Ocakları sandık istedi
\n Samsun’un gündeminde uzun süre yer alan ve geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilen Protokol Cami’nin yerine bir tepki de Ülkü Ocakları’ndan geldi.
\n
\n Samsunluların tamamını ilgilendiren bir proje olarak nitelendirdiklerini söylediği Protokol Camii için sandığa gidilmesi gerektiğini ifade eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, “Böylesi önemli bir çalışma için belirlenen yerin uygun olmadığını düşünüyoruz. Sadece bugün hesabı yaparak yöneticilik yapılmaz. Halkın da fikri alınmalı, gerekiyorsa sandığa gitmekten dahi kaçınılmamalı.  Belirlenen yerle ilgili eleştiriler, öngörüler bu kadar açıkken ‘ben yaptım oldu’ anlayışı ile hareket edilmesi, gelecek adına telafisi mümkün olmayacak kentsel sorunları getirebilir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KİM İSTİYOR?
\n
\n Cami yapımı için belirlenen yeri kimin istediğini anlamadıklarını ifade eden İl Başkanı Örs açıklamasını şöyle sürdürdü: “İlkadım, Atakum ve Tekkeköy Belediyelerinin karşı çıktığı, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların yanlış olarak değerlendirdiği yerle ilgili kararların alınmasını kimin istediğini merak ediyoruz. Trafik başta olmak üzere birçok kentsel sorunu beraberinde getireceği öngörülüyor. Ancak her fırsatta sandıktan çıkmakla övünen siyasi irade, bu kez sandığın lafını bile edemiyor. Belediye başkanlarının görüşleri de siyasi nedenlerle göz ardı ediliyor?” 
\n
\n  
\n
\n MERAK EDİYORUZ
\n
\n Atakum İlçesi’nde taşınan resmi kurumlarla ilgili ilçe halkının görüşünün alınmadığını söyleyen Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, “Atakum İlçesi’ne yönelik bu betonlaştırma çalışmaları kimler tarafından ne amaçla yapılıyor? Halkın denizle kucaklaşmasını kimler engelliyor? Bu isimleri ve nedenlerini merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n         Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

1 Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

2 Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

3 Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

Kavaklılar tiridine bandı

4 Kavaklılar tiridine bandı

Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

5 Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

6 Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

7 Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

8 Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

9 18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

10 İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

hızWeb