Ülkü Ocakları sandık istedi

Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, Atakum sahiline yapılması planlanan Protokol Cami nin yer seçimine tepki göstererek, Halkın da fikri alınmalı, gerekiyorsa sandığa gitmekten dahi kaçınılmamalı dedi\r\n

 Ülkü Ocakları sandık istedi
\n Samsun’un gündeminde uzun süre yer alan ve geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilen Protokol Cami’nin yerine bir tepki de Ülkü Ocakları’ndan geldi.
\n
\n Samsunluların tamamını ilgilendiren bir proje olarak nitelendirdiklerini söylediği Protokol Camii için sandığa gidilmesi gerektiğini ifade eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, “Böylesi önemli bir çalışma için belirlenen yerin uygun olmadığını düşünüyoruz. Sadece bugün hesabı yaparak yöneticilik yapılmaz. Halkın da fikri alınmalı, gerekiyorsa sandığa gitmekten dahi kaçınılmamalı.  Belirlenen yerle ilgili eleştiriler, öngörüler bu kadar açıkken ‘ben yaptım oldu’ anlayışı ile hareket edilmesi, gelecek adına telafisi mümkün olmayacak kentsel sorunları getirebilir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KİM İSTİYOR?
\n
\n Cami yapımı için belirlenen yeri kimin istediğini anlamadıklarını ifade eden İl Başkanı Örs açıklamasını şöyle sürdürdü: “İlkadım, Atakum ve Tekkeköy Belediyelerinin karşı çıktığı, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların yanlış olarak değerlendirdiği yerle ilgili kararların alınmasını kimin istediğini merak ediyoruz. Trafik başta olmak üzere birçok kentsel sorunu beraberinde getireceği öngörülüyor. Ancak her fırsatta sandıktan çıkmakla övünen siyasi irade, bu kez sandığın lafını bile edemiyor. Belediye başkanlarının görüşleri de siyasi nedenlerle göz ardı ediliyor?” 
\n
\n  
\n
\n MERAK EDİYORUZ
\n
\n Atakum İlçesi’nde taşınan resmi kurumlarla ilgili ilçe halkının görüşünün alınmadığını söyleyen Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, “Atakum İlçesi’ne yönelik bu betonlaştırma çalışmaları kimler tarafından ne amaçla yapılıyor? Halkın denizle kucaklaşmasını kimler engelliyor? Bu isimleri ve nedenlerini merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n         Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

1 Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

2 24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

3 Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

4 Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

Samsun'da tarihi yel değirmeni turizm için dönecek

5 Samsun'da tarihi yel değirmeni turizm için dönecek

Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

6 Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

Sadece koştular

7 Sadece koştular

Samsunspor'da dersimiz Gümüşhane

8 Samsunspor'da dersimiz Gümüşhane

Taner Taşkın: 'Görevimin başındayım'

9 Taner Taşkın: 'Görevimin başındayım'

Bir kan üç can

10 Bir kan üç can