Teknik arıza yaşanmış

Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal, “Obez ambulansımızın özel sedyesinde bulunan hidrolik ve elektrik sisteminde meydana gelen küçük bir arızadan dolayı kazada yaralanan hastayı ambulansa alamamak gibi bir sıkıntı yaşandı” dedi.

Teknik arıza yaşanmış
\n Samsun’un İlkadım ilçesi çevreyolunda meydana gelen trafik kazasında olay yerinde yaralı bulunan kilolu bir bayanın obez cankurtaranına alınamamasının nedeninin teknik bir arıza olduğu öğrenildi. Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal, “Samsun da meydana gelen trafik kazasında sıkışan yaralı için kurtarılma süresi içerisinde olay yerine halk arasında bilinen obez ambulansı istenmiştir. Bu ambulansımız kilolu hastaları taşıdığımız bir ambulanstır. Ambulansımızın sedye sistemi özel bir sistemdir. Ambulansımızın özel sedyesinde bulunan hidrolik ve elektrik sisteminden kaynaklanan küçük bir arıza yapmıştır. Bundan dolayı da hastayı ambulansa alamamak gibi bir sıkıntı yaşandı. Sağlık personelimiz durumun farkına varıp, olay yerinde hazır bulunan normal ambulansa hastayı verip Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne sevk etmişlerdir. Çok şükür ki, yaralıda ciddi anlamda herhangi bir sağlık sorunu yoktu. Olaydan sonra ambulansımız 112 Acil Servis Komuta Merkezi ne gidip kısa sürede teknik elemanlar tarafından bakılarak sorun giderilmiştir. Ambulansımız şu anda faaliyette ve çalışıyor. Ayrıca hastane yetkililerinden hastanın sağlık durumuyla ilgili de bilgi aldık. Sağlık durumu iyi, bir sorunu yok” dedi.
\n
\n  
\n
\n Obez ambulansının sürekli kontrol edildiğini belirten Köksal, “Bu obez ambulansımız sadece obez ya da kilolu hastalar için kullandığımız bir ambulans değil. Bu ambulans ayrıca yoğum bakım ambulansıdır. Mesela, ayda 1 kilolu hasta ya da obez hasta taşırken, haftada 3 ya da 4 kez yoğun bakım hastası taşıyor. Yani, ambulansımız sürekli çalışan ve kontrol edilen bir araçtır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İHA 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

1 Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

2 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayını açıklıyor

3 İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayını açıklıyor

Samsunspor'da hoca için kritik gün

4 Samsunspor'da hoca için kritik gün

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

5 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

6 Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

Aday adayından örnek tavır

7 Aday adayından örnek tavır

Yenilikler bitmiyor

8 Yenilikler bitmiyor

İshak Taşçı: 'Verdiğim sözün arkasındayım'

9 İshak Taşçı: 'Verdiğim sözün arkasındayım'

İYİ Partililer Hayati Tekin'i istiyor

10 İYİ Partililer Hayati Tekin'i istiyor