Teknik arıza yaşanmış

Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal, “Obez ambulansımızın özel sedyesinde bulunan hidrolik ve elektrik sisteminde meydana gelen küçük bir arızadan dolayı kazada yaralanan hastayı ambulansa alamamak gibi bir sıkıntı yaşandı” dedi.

Teknik arıza yaşanmış
\n Samsun’un İlkadım ilçesi çevreyolunda meydana gelen trafik kazasında olay yerinde yaralı bulunan kilolu bir bayanın obez cankurtaranına alınamamasının nedeninin teknik bir arıza olduğu öğrenildi. Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal, “Samsun da meydana gelen trafik kazasında sıkışan yaralı için kurtarılma süresi içerisinde olay yerine halk arasında bilinen obez ambulansı istenmiştir. Bu ambulansımız kilolu hastaları taşıdığımız bir ambulanstır. Ambulansımızın sedye sistemi özel bir sistemdir. Ambulansımızın özel sedyesinde bulunan hidrolik ve elektrik sisteminden kaynaklanan küçük bir arıza yapmıştır. Bundan dolayı da hastayı ambulansa alamamak gibi bir sıkıntı yaşandı. Sağlık personelimiz durumun farkına varıp, olay yerinde hazır bulunan normal ambulansa hastayı verip Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne sevk etmişlerdir. Çok şükür ki, yaralıda ciddi anlamda herhangi bir sağlık sorunu yoktu. Olaydan sonra ambulansımız 112 Acil Servis Komuta Merkezi ne gidip kısa sürede teknik elemanlar tarafından bakılarak sorun giderilmiştir. Ambulansımız şu anda faaliyette ve çalışıyor. Ayrıca hastane yetkililerinden hastanın sağlık durumuyla ilgili de bilgi aldık. Sağlık durumu iyi, bir sorunu yok” dedi.
\n
\n  
\n
\n Obez ambulansının sürekli kontrol edildiğini belirten Köksal, “Bu obez ambulansımız sadece obez ya da kilolu hastalar için kullandığımız bir ambulans değil. Bu ambulans ayrıca yoğum bakım ambulansıdır. Mesela, ayda 1 kilolu hasta ya da obez hasta taşırken, haftada 3 ya da 4 kez yoğun bakım hastası taşıyor. Yani, ambulansımız sürekli çalışan ve kontrol edilen bir araçtır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İHA 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

1 Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

2 Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

3 Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

Kavaklılar tiridine bandı

4 Kavaklılar tiridine bandı

Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

5 Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

6 Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

7 Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

8 Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

9 18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

10 İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

hızWeb