OLİMPİYAT YOLUNDA PEDAL ÇEVİRECEK

Bafralı İşitme Engelli ve birçok yarışmalarda önemli dereceleri olan, 2011 Eylül de İstanbul-Bafra arasında Zafere Doğru adlı organizasyonda, 878 km pedal çevirip Batı Karadeniz i geçen ilk İşitme Engelli Türk Bisikletçisi unvanına sahip Mustafa Önder A

OLİMPİYAT YOLUNDA PEDAL ÇEVİRECEK
\n Katıldığı yarışmalarda birçok derece elde eden işitme engelli bisikletçi Mustafa Önder Atik, yeni hedefini olimpiyatlar olarak belirledi. Ordulu Emekli Öğretmen olan babası Kadir Atik ve Melek Atik in 2 evladından biri olan Mustafa Önder Atik, Bafra Anadolu Öğretmen Lisesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Ereğli Eğitim Fakültesi mezunu.
\n
\n  
\n
\n YENİ ZAFERLERİN PEŞİNDE
\n
\n Türkiye İşitme Engelliler, Bisiklet Topluluğu Kurucu Lideri ve Bafra Bisikletliler Derneği, Bafra Temsilciliği Aktif üyesi olan Mustafa Önder Atik, 2010 yılında Türkiye İşitme Engelliler Bisiklet Topluluğunu kurdum. 4 yıldır ülkemizde organizasyonlar ve çalışmalar yapmaktayım. 2011 Eylül ayında İstanbul’dan Bafra’ya 878 km pedal çevirerek, Batı Karadeniz i pedallayarak geçen ilk İşitme Engelli Türk Bisikletçi unvanını kazandım. Şimdi de olimpiyat oyunlarına bireysel başvurumla katılacağım dedi.
\n
\n  
\n
\n DESTEK OLAN YOK 
\n
\n Atik ayrıca, Bu çalışmayla birlikte tarihte ilk defa bir işitme engelli sporcu bisiklet branşında olimpiyatlara katılım gösterecek. Ama maalesef olimpiyatlara katılmam için yeteri kadar maddi kaynağı bulamadım. Bir ilke imza atacak olan sporcunun, hiçbir yerden destek görmemesi üzücü bir durum. En büyük amacım şampiyonluğa imza atıp, tarihe geçmek. Bu yönde çalışmalarımı sürdürüyorum diye konuştu. 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

1 Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

Erhan Usta'dan yeşil ışık

2 Erhan Usta'dan yeşil ışık

21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

3 21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

Taraftar Taner Taşkın'ı istifaya davet etti

4 Taraftar Taner Taşkın'ı istifaya davet etti

Maç gergin geçti

5 Maç gergin geçti

Ömer attı Samet sevindi

6 Ömer attı Samet sevindi

Samsun'da şanslı büfe

7 Samsun'da şanslı büfe

Samsun'da işçilerden eylem: 'Hakkımı helal etmiyorum'

8 Samsun'da işçilerden eylem: 'Hakkımı helal etmiyorum'

Samsunspor, Diyarbakır'da dağıldı

9 Samsunspor, Diyarbakır'da dağıldı

Samsun'da kadınlar ilk için yarışacak

10 Samsun'da kadınlar ilk için yarışacak