ÇİRKİNLİĞE SON VERİLDİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İhtiyaç sahiplerinin rencide edildiği çirkin yardım görüntülerine son verdik dedi\r\n

 ÇİRKİNLİĞE SON VERİLDİ
\n Ramazan ayı boyunca vatandaşlarla birlikte her akşam farklı bir mahallede orucunu açan İlkadım Belediye Başkanı Necatin Demirtaş, Fevzi Çakmak ve İlyasköy mahallesi sakinleriyle iftarda bir araya geldi. 
\n
\n  
\n
\n NAKİT YARDIMLAR
\n
\n İlkadım Belediyesi nin her yıl geleneksel olarak mahallelerde kurulan gezici iftar çadırı, Fevzi Çakmak ve İlyasköy mahallerine konuk oldu. İftar ezanı sonrası vatandaşlarla sohbet eden Başkan Demirtaş, sosyal belediyecilik alanında birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Demirtaş, İhtiyaç sahibi yaklaşık 3 bin e yakın vatandaşımıza hilal kart adını verdiğimiz sistemle, ekonomik seviyelerine göre 75, 100, 150, 200 TL olarak toplamda nakit yardım yapıyoruz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımızın reklamını değil, ihtiyacını gidererek yardım yapıyoruz. Önceden yapılan gıda yardımları uzun kuyruklara, kavgalara ve dağıtım esnasında olumsuz görüntülerin çıkmasına neden oluyordu. İhtiyaç sahipleri, yardımlarını rencide olarak alıyordu. Biz bu çirkin görüntülere son verdik. Komşusunun dahi yardım aldığından haberi olmadan marketlerden alışverişlerini yapabiliyor dedi.
\n
\n  
\n
\n ASKIDA EKMEK
\n
\n Osmanlı dan günümüze miras kalan askıda ekmek geleneğinin modernize edilerek bugüne taşındığını ifade eden Başkan Demirtaş, İhtiyaç sahibi ailelere günlük 10 bin ekmek bağışında bulunuyoruz. İlçemiz sınırlarında geçim sıkıntısı yaşayan, evine ekmek götüremeyen vatandaşlarımıza hayırseverlerin bağışları ile ekmek yardımında bulunuyoruz. Kampanya ile ilgili kurduğumuz www. ekmeginipaylas.org sitesinden, belediye veznesinden bağışlar yapılıyor. Bu kampanyamızı daha geniş kitlelere yaymak için SMS’li bağış yöntemini hayata geçirdik. 7’den 70’e herkesin rahatlıkla bağış yapabileceği bu yöntemle, ekmek bağışlarını arttırmayı hedefliyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan İsmail Uyanık Samsun'a dönmek istedi

1 Başkan İsmail Uyanık Samsun'a dönmek istedi

Tepkiler çığ gibi

2 Tepkiler çığ gibi

Samsunspor'da zorunlu revizyon

3 Samsunspor'da zorunlu revizyon

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Düğüm çözülüyor'

4 İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Düğüm çözülüyor'

Samsun'da sigaraya ceza yağdı

5 Samsun'da sigaraya ceza yağdı

Hedefteki isim Taner Taşkın

6 Hedefteki isim Taner Taşkın

Samsun'daki 1200 yıllık dev çınar vatandaşların uğrak yeri olacak

7 Samsun'daki 1200 yıllık dev çınar vatandaşların uğrak yeri olacak

22 Ocak Salı Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

8 22 Ocak Salı Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Dışarıda kaldılar

9 Dışarıda kaldılar

İYİ Parti Salıpazarı adayı belli oldu

10 İYİ Parti Salıpazarı adayı belli oldu