HEYELAN BÖLGESİNDE SEFERBERLİK

Hatay Dörtyol da 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel ve heyelanın ardından enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor

 HEYELAN BÖLGESİNDE SEFERBERLİK
\n Hatay ın Dörtyol İlçesi Çökek yaylasındaki sel ve heyelanın ardından yol temizleme ve enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, sel ve heyelanın olduğu andan itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarının en kısa sürede olay yerine intikal ettiğini belirtti.
\n
\n  
\n
\n Orman ve Su İşleri Bakanlığından gelen heyetin heyelan noktasında teknik çalışma yapacağını ifade eden Özyiğit, can kayıplarından dolayı büyük üzüntü duyduklarını, maddi kayıpların telafisi için çalıştıklarını ifade etti. Özyiğit, yayladaki drenaj ve diğer kanalların tekrar gözden geçirileceğini sözlerine ekledi.
\n
\n  
\n
\n Yayla sakinlerinden İdris Atalay ise ilk kez bu kadar şiddetli bir yağışla karşılaştıklarını dile getirerek, Yağmur 4-5 saat yağdı ve yaylanın merkezine yukarıdan gelen topraklar yığıldı diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Bu arada , İl Özel İdaresi ve Dörtyol Belediyesine ait 2 dozer, 1 paletli kepçe, 1 greyder ve 5 kamyon yol temizleme ve enkaz kaldırma çalışmalarına devam ediyor. Heyelan nedeniyle yaylaya elektrik ve su verilemiyor.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb