SAMSUN A AŞIK ENDONEZYALI

İnternet aracılığıyla 2 yıl önce tanıştığı Canberk Şengün ün daveti üzerine Samsun a gelen Endonezyalı genç öğretmen Bella Witasari, Artık Türkiye de yaşamak, Türk vatandaşı olmak istiyorum dedi

SAMSUN A AŞIK ENDONEZYALI
\n Endonezyalı 27 yaşındaki öğretmen Bella Witasari, 2 yıl önce internet üzerinden tanıştığı Canberk Şengün için geldiği Samsun a hayran kaldı. Samsun a gelmeden önce İstanbul u görme fırsatını bulduğunu söyleyen Bella Witasari, Bu iki muhteşem şehri gördükten sonra artık Türkiye de yaşamak ve Türk vatandaşı olmak istiyorum dedi.
\n
\n  
\n
\n TÜRKİYE ÇOK TEHLİKELİ DEMİŞLER
\n
\n Ülkesinde 9 yıl önce annesi ve babasının boşanmasıyla birlikte aile olarak büyük maddi sıkıntılar içerisine girdiklerini hatılatan Bella, Bu sıkıntılı günlerimizi zor da olsa atlattık. Bundan 2 yıl önce tanıştığım Canberk ile önce arkadaş, sonra dost olduk. Benim için moral kaynağı oldu diye konuştu. Türkiye ye gitmeye karar verdiğinde, yakın çevresinden bazı kimselerin, Türkiye ve Türkler tehlikeli. Gitmemen lazım dediklerini söyleyen Bella, Canberk in İstanbul ve yaşadığı şehir Samsun la ilgili gönderdiği fotoğraflar, ön yargılarımın yıkılmasında önemli rol oynadı. Sonra Canberk i daha yakından tanıdım. Türk insanı hakkında söylenenlerin gerçek olmadığını gördüm dedi.
\n
\n  
\n
\n SAMSUNLULAR ÇOK ÖZEL
\n
\n Canberk in Türkiye ve Samsun davetiyle büyük heyecan duyduğunu, tereddüt etmeden kabul ettiğini ifade eden Bella Witasari, Fotoğralarını çok beğendiğim Samsun a şimdi adeta aşık oldum. Samsunluları çok sevdim. Özellikle Atakum İlçesi ne bayıldım. Sahilleri, eğlence merkezleri, sokakları, caddeleri ve insanlarıyla neşe dolu bir kent. Samsun un denizi, sahili, yemekleri ama özellikle insanları çok güzel ve çok özel. Hayatımda bugüne kadar yaptığım en güzel şey Samsun seyahatim oldu diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ADI SEVDA OLACAK 
\n
\n Samsun a  turistik amaçlı 30 günlük vizesiyle geldiğini açıklayan Bella Witasari, Hep burda kalabilsem keşke. Şuan en çok istediğim şey Türk vatandaşı olmak ve Türkiye Cumhuriyeti nin kimlik kartını taşımak. Eğer bu gerçekleşirse adımı da Canberk in annesinin ismi olan Sevda olarak değiştimek istiyorum. Böyle bir girişimde bulunacağım dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n                                                                                                                                                                                                                                           EMRE KORUCU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Adıyaman Cezaevi'ndeki depremzede mahkumlar İslahiye'de

1 Adıyaman Cezaevi'ndeki depremzede mahkumlar İslahiye'de

hızWeb