BAFRA GÖÇER LE COŞTU

Bafra da yapılan Sele Sepet Top Kandil Şenlikleri coşkuyla kutlandı. Şenliklere katılan Ferhat Göçer, şarkılarıyla Bafra Şehir Stadı nı dolduran binlerce kişiyi coşturdu. Göçer in sevgilisi Ömür Gedik ise konseri köpeğiyle sahne ardında kurulan çadırda

BAFRA GÖÇER LE COŞTU
\n Samsun un Bafra ilçesinde Sele Sepet Top Kandil Şenlikleri yapıldı.   Ünlü sanatçı Ferhat Göçer’in konser verdiği kutlamada çocuklar da doyasıya eğlendi. Bafra Belediyesi tarafından organize edilen Sele Sepet Top Kandil Şenlikleri coşkuyla kutlandı. Bafra Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla şehir stadyumunda gerçekleştirilen şenlikte ilk olarak sanatçı Ümit Kurşun seslendirdiği şarkılarıyla binlerce Bafralıyı coşturdu. Daha sonra ünlü sanatçı Ferhat Göçer sahne aldı. Söylediği eski ve yeni şarkılarla binlerce Bafralıyı coşturan Göçer,büyük alkış aldı. Sahnede yaklaşık 2 saat kalan Göçer, karşısında gördüğü kalabalığa hayran kalarak, bir ara cep telefonuyla seyircilerin görüntüsünü alarak twitter’da paylaştı.
\n
\n  
\n
\n ÖNEMLİ BİR GELENEK
\n
\n Yaptığı konuşmada 6 asırlık bir geleneği sürdürmenin gururunu yaşadıklarını, bu şenliklerin devamında birlik, beraberlik ve bolluk beklediklerini söyleyen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra’da sele sepet, Ramazan ayının 14 ünü 15 ine bağlayan gece, geçmişten günümüze çocuklarımızın, gençlerimizin büyükleri ziyareti dolayısıyla bu buluşmada büyüklerimiz çocuklara harçlık ve şeker vererek ikramda bulunuluyor. Çocuklar da onların elini öperek ziyaret ediyor. Dolayısıyla büyük bir sevgi bağı oluşturuyor. Büyüklerle küçüklerin dayanışmasını, insanların bir biriyle kaynaşmasını ve sevgi bağlarını güçlendirme adına yapılan çok önemli bir gelenek” şeklinde konuştu.
\n
\n Konuşmanın ardından Şahin ve Ferhat Göçer ellerinde fenerlerle sahneye gelen çocuklara şeker ve çikolata ikram etti. Belediye Başkanı Zihni Şahin ünlü sanatçıya Bafra Pidesi ikram etti. Bafra Pidesini çok beğenen Ferhat Göçer’in konseri muhteşem havai fişek gösterisiyle son buldu.
\n
\n  
\n
\n STATTA İFTAR
\n
\n Samsun’un Bafra ilçesinde Ferhat Göçer aşkı iftarı statta yaptırdı. Bafra’da düzenlenen Sele Sepet Top Kandil Şenlikleri çerçevesinde şehir stadyumunda ünlü sanatçı Ferhat Göçer konserini izlemeye gelen Bafralılar, erkenden stadyumu doldurdu. Konser saatinden önce stadı dolduran aileler yanlarında getirdikleri yiyeceklerle oruçlarını açtılar. Statta geniş güvenlik önlemi alan polisler de iftarı statta yapmak zorunda kaldılar.
\n
\n  
\n
\n SEVGİLİSİ YALNIZ BIRAKMADI
\n
\n Ünlü köşe yazarı ve televizyoncu Ömür Gedik in sevgilisi Ferhat Göçer’le birlikte geldiği Samsun’un Bafra ilçesinde hayvan sevgisi ağır bastı. Konser dolayısıyla Bafra’ya geldiklerini ifade eden Ömür Gedik, Bafra’da arkadaş olduğu Tarçın isimli köpekle sahne arkasında kurulan çadırda Ferhat Göçer’in konserinin bitmesini bekledi. Hayvanseverliği ile tanınan köşe yazarı, televizyoncu Ömür Gedik, Bafra’da ‘Tarçın’ isimli köpeği konser bitene kadar kucağından indirmedi. Tarçın’la çok iyi vakit geçirdiğini söyleyen Ömür Gedik, Biz hayvan dostlarının tek amacı, sesi olmayan bir topluluğun, yani masum hayvanların sözcülüğünü yapmak ve onlara yardım etmektir. Sokak hayvanlarına, başta belediyeler olmak üzere herkesin sahip çıkması gerekiyor. Bafra Belediye Başkanı Zihni beyin modern bir hayvan barınağı yaptırdığını duydum. Kendisine teşekkür ediyorum. Tüm belediye başkanlarının aynı hassasiyeti göstermesini temenni ediyorum dedi.
\n
\n Çıkardığı “Hop Dedik Orda Kal” isimli albümden elde edilen tüm geliri HAÇİKO ve HAYTAP ile birlikte hayvanlar yararına kullanan Ömür Gedik, hayvan severlerin de büyük destekçisi olarak biliniyor.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb