EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen etüd programına katılan öğrenciler, Başkan Metin Burma nın iftar yemeğinde konuğu oldu\r\n

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ
\n Atakum İlçesi’ndeki Deniz Kafe de Atakum Belediyesi tarafından verilen etüde katılan öğrenciler, iftar yemeğinde Belediye Başkanı Metin Burma ile buluştu. 
\n
\n  
\n
\n ETÜDLER YAYILACAK
\n
\n İftar sonrası öğrencilere hitap eden Burma, Okumak, kendini geliştirmek ve yetiştirmek isteyen ancak çeşitli nedenlerle dershaneye gidemeyen çocuklarımıza, okumada fırsat eşitliği adına kursla katkı vermek istedik. Bunun için bir oluşum meydana getirdik. Bunu gönüllü öğretmenlerimizle, kadınlarımızla, erkeklerimizle başardık. Önemli olan gençlerin öğrenmek istemesi, etütlere ilgi göstermesi ve sahip çıkmasıydı. Çocuklarımız öğrenme konusunda oldukça yoğun istek ve gayret gösterip etüde sıkı sıkıya sarıldılar ki, onlara faydalı olduğumuzu anladık. O nedenle kurslarımızı, bu yıl pek çok mahalleye yayacağız dedi.
\n
\n  
\n
\n GÖNÜLLÜLERLE YAPIYORUZ
\n
\n Amaçlarının kendini geliştirmek isteyen öğrencilere bir nebze olsun katkı vermek olduğunu da belirten Başkan Burma, Eğitime yönelik çok donanımlı değiliz. Bu işi gönüllülerle götürmeye çalışıyoruz. Zaten önemli ve güzel olan gönülden olmasıdır. Sizin de samimi ve istekli olmanız bizi teşvik etmektedir. Etütlerde öğretmenlik yapan gençlerimize, öğrencilere hem öğretmen, hem de bir ağabey, abla oldukları için teşekkür ediyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb