SAMSUN GIDADA TEMİZ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Ramazan ayı içerisinde denetimlerimize daha da ağırlık verdik. Bin 86 iş yerine yapılan denetimlerde 3 iş yeri ile ilgili para cezası uyguladık dedi.

SAMSUN GIDADA TEMİZ

\n
\n Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü ramazan ayı içerisinde fırınlar, unlu mamuller üretim yerleri, pastane imalat ve satış yerleri, lokantalar ve toplu tüketim yerlerinin denetimlerini daha da sıkılaştırıldı. 
\n Halkın güvenilir gıdaya ulaşımını sağlamak için Ramazan ayı boyunca denetimlerin aralıksız sürdürüleceği söyleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Ramazan ayı içerisinde denetimlerimize daha da ağırlık verdik. Gıda üretim yerleri ile ilgili 285, gıda satış yerleri ile ilgili 495, gıda toplu tüketim yerleriyle ilgili 230, gıda ithalat ve ihracat ile ilgili 76 iş yeri olmak üzere toplam bin 86 iş yeri denetimi yaptık. Bu denetimlerde 3 iş yerine toplam 18 bin lira idari para cezası uyguladık şeklinde konuştu. 
\n Tüketicileri ambalajlı ve etiketi bozulmamış ürünleri almaları konusunda uyaran Müdür Güven, Aldığınız ürünün paket üzerindeki son kullanma tarihinin muhakkak kontrol edilmelidir. Vatandaşlarımız, gıdalarla ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde ‘Alo 174’ gıda hattını aramalarını ve şikayetlerini bildirmelerini istiyoruz. Gerek üretim gerek satış yerlerindeki önceliğimiz temizliktir. Önemli olan halkımıza temiz, sağlıklı ve güvenilir gıda sunmaktır. Halkımızdan da bu konuda duyarlılık bekliyoruz diye konuştu.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

1 Polisin bacağından vurduğu kişi öldü

Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

2 Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı

Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

3 Samsun'daki vahşi cinayete 3 tutuklama

Kavaklılar tiridine bandı

4 Kavaklılar tiridine bandı

Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

5 Zincirleme kazada ölü sayısı 3'e yükseldi

Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

6 Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı

Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

7 Kırmızı ışık ihlali sonrası ortalık savaş alanına döndü

Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

8 Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

9 18 Ocak Cumartesi Samsun hava durumu

İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

10 İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma

hızWeb