Samsun da CHP ye ihtiyaç var

Yerel seçimler öncesi Samsun’da Büyükşehir Belediyesi ve alt kademe belediyelerle ilgili detaylı bir değerlendirme yaptıklarını söyleyen CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, “Bu kentin güzelleşmesi için CHP’li başkanlara ihtiyaç var” dedi\r\n

Samsun da CHP ye ihtiyaç var
\n Samsun’da geride kalan dört yılın yerel yönetimler anlamında vasat düzeyde geçtiğini söyleyen CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, “Kendi istediğini yapan kimseyi dikkate almayan bir Büyükşehir Belediyesi ve Samsun’un vizyonunu gerçekleştiremeyen alt kademe belediyeleri var. Atakum ve Tekkeköy Belediyelerindeki sosyal demokrat anlayışı o belediyelere de kazandıracağız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BÜYÜKŞEHİR DE CHP ŞART
\n
\n Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerde halkın ve ilgili STK’ların fikrinin alınmadığını öne süren CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, “Büyükşehir Belediyesi’nde ‘yaptım oldu’ anlayışı var. Bu anlayışın ürünleri de şehrimizde mevcuttur. Baktığımızda hayata geçirilen tüm projelerde hiçbir STK’nın görüşü dikkate alınmamış ve kentin neredeyse her kesimiyle mahkemelik olunmuştur. Bu noktada Samsun’da hizmetler adına bir ortak akıl oluşturulmadığı ortadadır. Kentin gelişmesini ve ileri gitmesini isteyen meslek grupları başta olmak üzere herkese kulaklarını tıkayan bir Büyükşehir Belediyesi ile karşı karşıyayız. Yerel seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna CHP anlayışını benimsemiş, sosyal demokrat bir başkanın oturması gerektiği açıktır. Bu şehrin CHP’ye ihtiyacı var. Büyükşehir Belediyesi nde CHP li bir belediye başkanı, hizmet adına şarttır” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n CHP LİLER ÖRNEK BAŞKAN
\n
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin’i örnek gösteren İl Başkanı Atalay açıklamasını şöyle sürdürdü: “Her iki CHP’li belediye başkanımız da kentin geleceğe taşınması için mücadele ediyor. Atakum İlçesi’nde yaşanan değişim ve gelişim ortadadır. Metin Burma en beğenilen başkan seçildi. İmara aykırı bir durumun olmadığı, giderek güzelleşen ve insanlara yaşam alanı sunan bir ilçe haline geldi. Bütün bunlar Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’nın hakkı göz ardı edilemez. Sosyal demokrat belediyeciliğin ne şekilde yapıldığını görüyoruz. Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin de keza bu anlamda örnek belediye başkanları arasında yer alıyor. Bir sanayi bölgesinde sosyal bir belediyecilik ortaya koyuyor. Seçimlerde yeniden başkan seçileceğinden şüphemiz dahi yok.” 
\n
\n  
\n
\n CANİK VE İLKADIM VASAT
\n
\n Canik ve İlkadım belediyelerinde, CHP’li belediye başkanlarının yönetiminde olması halinde sosyal belediyecilik anlayışının kente kazandırılacağını kaydeden İl Başkanı Atalay, “Canik Belediyesi’nde yeni yapılan hizmet binası dışında kayda değer bir proje göremiyorum. Büyük şirketlere AVM açtırıp duruyorlar. Bu da küçük esnafın zararına mı değil mi takdiri halka bırakıyorum. Varsa bizim görmediğimiz ama önemli olduğunu düşündükleri projeleri açıklasınlar, öğrenelim. İlkadım Belediyesi’nde dürüstlüğüne inandığım bir isim, Necattin Demirtaş başkanlık yapıyor. Normal belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra İlkadım İlçesi nin çehresini değiştirecek bir çalışma içerisine girilememesi çok acı. 300 binden fazla nüfusu olan, bu kadar önemli bir ilçede vizyon ortaya konulamadı.Geride kalan 4 yıllık zaman zarfının notu bu iki belediye için kesinlikle vasat olacaktır. Bütün bunlardan sonra ortaya çıkan sonuç da şu ki, Samsun’da Büyükşehir Belediye başta olmak üzere bütün alt kademelerin CHP’li başkanlar tarafından yönetilmesi gerekiyor. Yerel seçimlerde bu hedefe ulaşacağız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Korkunç cinayetin zanlısı yakalandı

1 Korkunç cinayetin zanlısı yakalandı

hızWeb